1.400.000 Xrp Sahte Chrome Eklentisi ile Çalındı

Kripto para birimlerini çalmak için donanım cüzdanı üreticisinin yazılımının adını kullanan sahte bir Ledger Live Browser uzantısı şu anda etrafta dolaşıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse adı altında sahte bir hesap ile YouTube’da Sahtecilik yapılıyor. 

Donanım Cüzdan üreticisi, Mart ayı başlarında, bilgisayar korsanları tarafından kripto paraları çalmak için kullanılan sahte bir Google Chrome eklentisi olduğunu bildirdi. Ancak, xrplorer forensincs kullanıcısı, uzantının hala etkin olduğunu ve Google tarayıcısındaki bazı reklamların bir parçası olduğunu belirleyebildi.

Sahte eklenti, orijinal yazılım gibi Ledger Live olarak adlandırılır ve kurtarma tohumlarını, şifreleri ve diğer kullanıcı bilgilerini çalmak için kimlik avı kullanır. Uygulamanın orijinal Ledger cüzdan yazılımının işlevlerini taklit etmeye çalıştığı da keşfedildi .

Sahte “Ledger Live” tarayıcı uzantısı: 1,4 milyon XRP çalındı

Önceki raporlara göre, sahte tarayıcı uzantısı kınandı ve Google’dan kaldırıldığı düşünülüyordu. Ancak, XRP tokenlerinin son hırsızlığı nedeniyle, xplorer kullanıcısı, Twitter hesabı aracılığıyla hak talebinde bulundu:

Hesaplar boşaltılıyor ve yalnızca geçtiğimiz ay 200 bin XRP’den fazla çalındığını gördük. Diğer kripto para birimlerinden rakamlar şuan için belli değil. Donanım cüzdanınız için doğrudan satıcıdan indirin kesinlikle başka yerlerden araç indirmeyin. Ekran görüntüsü, bir uzantının POST isteğini gösterir

Daha fazla araştırmanın ardından, xplorer forensincs, ilk 200.000 XRP sayısının yanlış olduğunu iddia etti. Aslında, sahte uygulama 1,4 milyon XRP çalmayı başardı . Araştırmacı, paranın çoğunun kripto adreslerinde kaldığını buldu:

Birçoğu hala hesaplarda, nakde çevrilenler HitBTC aracılığıyla gerçekleşti.

Araştırmacı, şu ana kadar uygulamanın diğer kripto para birimlerinde çaldığı fon miktarını belirleyemediklerini söyledi. Başka bir Twitter kullanıcısı olan Andy_SPQR de sahte bir YouTube hesabı olduğunu bildirdi . Kullanıcıya göre, sahte hesap Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u taklit ediyor. Sahte hesap, bir aldatmaca ile Hava damlası reklamını yapan videolar kullanmaktadır.

Buna karşılık, CNF tarafından bildirildiği gibi , XRPL Labs geliştiricisi Wietse Wind dün bankacılık uygulaması XUMM’un beta versiyonunun yayınlandığını doğruladı. Uygulama, kullanıcılarının üçüncü tarafların müdahalesi olmadan geleneksel bir bankanın hizmetlerine erişmesine izin verecektir. Örneğin, XRP’nin yanı sıra fiat para birimlerini (dolar ve euro gibi) koruyabilir ve iletişim bilgilerine ve işlem günlüğüne sahip olabilirler.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img