1,2 Milyar Dolarlık Bitcoin Bir Haftada Coinbase’den Ayrılıyor, Kurumsal Yatırımların Yoğun Bir Şekilde ⋆ ZyCrypto’ya Döküldüğünü Kanıtlıyor

Coinbase Bilançosunda 500 Milyon Dolarlık Bitcoin, Ethereum, Cardano, Defi Token Alacak

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Büyük kurumsal yatırımcılar, kripto sektörü ile daha rahat olmaya başlıyor ve varlık sınıfına milyonları akıtıyor. Yıllardır, dünyanın en büyük ve yaygın olarak tanınan finans kurumlarından bazıları, kripto para birimlerini destekleyen altyapıyı güçlendirdi.

Kurumların aktif katılımı, son zamanlardaki devasa Coinbase çıkışları ile kanıtlanmıştır.

Bitcoin Kurumsal Talep Görmeye Devam Ediyor

Kripto pazarındaki uzun süreli kırbaç, perakende yatırımcıları korkutmuş gibi görünüyor. Kurumsal yatırımcılar ise uzun vadeli bir odaklanmaya sahip görünüyor; kısa vadeli kazançları düşünmüyorlar.

Bu, zincir üstü analitik platformu Glassnode tarafından sağlanan verilere göre doğru görünüyor. Spesifik olarak, geçen hafta Coinbase borsasından yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde 31.130 bitcoin uzaklaştırıldı. Bu, 2017’den beri kaydedilen en büyük net çıkış. Bu, yatırımcıların artık BTC’yi yeni bir gerçek yatırım varlığı olarak gördüğünün bir göstergesi.

Büyük acele, San Francisco merkezli borsada tutulan toplam bakiyede yaklaşık 650.000 BTC’ye önemli bir düşüşe yol açtı. Bu, 2017 boğa koşusunun zirvesi sırasında görülen seviyenin aynısı. Ayrıca, Coinbase’in toplam bitcoin varlıkları, Nisan 2020’de belirlenen rekor seviyeden %36,6 düştü.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Glassnode raporu ayrıca, bu tür büyük çıkışların Coinbase dengesi ile tutarlı bir eğilim olduğunu belirtiyor. Ve halka açık en büyük ABD merkezli borsa ve bitcoin rezervlerine göre en büyük kripto borsası olan bu, bitcoin’in büyük kurumsal müşteriler tarafından mikro bir varlık olarak benimsendiği tezini destekliyor.

Başlatma Zamanı?

Likit Arz Şok Oranı (ISSR) geçen haftaya göre anlamlı bir artış gösteriyor. Bu, yeniden konumlandırılan paraların aslında hiçbir harcama geçmişi olmayan cüzdanlara taşındığı anlamına geliyor.

Kripto piyasası son aylarda son derece oynaktı ve referans kripto para biriminin fiyatı Kasım ayında 69 bin dolardan dört aydan kısa bir sürede neredeyse yarısına çıkarak korku, belirsizlik ve şüphede bir artışa neden oldu.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bununla birlikte, bitcoin’in küresel finansal sistemin önemli bir bileşeni olarak kurumsal kabulünün hala arttığı açıktır. Kriptonun benimsenmesi hız kazandıkça ve kurumsal oyuncular piyasaya aktif olarak katılmaya devam ettikçe sektör büyümeye ve olgunlaşmaya devam edecek.

Ve dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesindeki herhangi bir ciddi artış, kripto para birimleri için daha fazla fiyat desteği yaratır. BTC, son 24 saatte %4,47 artışla 40.532,60 $ gibi yüksek bir fiyatta bulunuyor.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img