2 Milyar Dolarlık Kripto Para Birimi Riskten Korunma Fonu Sektörü

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, kripto para hedge fonlarının yönetim altındaki varlıkları önemli ölçüde artıyor ve geçen yılın sonunda 2 milyar doların üzerine çıktı.

PWC ve Elwood Asset Management Services Ltd. tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Cryptocurrency hedge fonlarının yönetim altındaki varlıkları 2019‘da iki katından değer kazandı. Veriler, “yönetim altındaki varlıklara göre en büyük küresel kripto hedge fonlarından (AUM) rapor ayrıntılarına göre, kripto endeks fonları ve kripto girişim sermayesi fonlarını içerdiğini ekliyor.

Kripto hedge fonlarının küresel olarak toplam AUM’un 2019’da bir önceki yıl 1 milyar dolardan 2 milyar doların üzerine çıktığını tahmin ediliyor. Ortalama AUM 21,9 milyon dolardan 44 milyon dolara yükseldi.

Çoğu cryptocurrency hedge fonları incelenen (% 97) ve işlem gören BTC’nin ardından ETH % 67, XRP ,% 38, LTC % 38, BCH % 31 ve EOS % 25 değer kazandı. AUM’daki önemli artış, kripto para fiyatlarındaki artışa da bağlanabilir. Örneğin, Bitcoin’in fiyatı geçen yıl 1 Ocak’ta 3.872 dolardan 31 Aralık’ta 7.174 dolara yükseldi.

Rapora göre, fon açılışındaki ortanca AUM, 2019’da “fonların genellikle AUM’da 4 kat artış gördüğünü gösteriyor” denildi. Yıl boyunca, bağımsız bir emanetçi gibi kullanılan kripto hedge fonlarının yüzdesi %52’den % 81’e yükseldi ve% 86’sı bağımsız bir fon yöneticisi kullandı. Riskten korunma fonu yatırımcılarının yaklaşık% 90’ı ya aile ofisleri (% 48) ya da net değeri yüksek kişilerdir (% 42). Katılımcıların küçük bir yüzdesi vakıflar, risk sermayesi , ancak hiçbiri emeklilik fonlarından alıntı yapmamıştır.

Ayrıca, kripto para birimi hedge fonları, çoğu Cayman Adaları’nda (% 42) bulunan geleneksel hedge fonları ile aynı yargı bölgelerinde ikamet etme eğilimindedir, bunu ABD (% 38) ve İngiliz Virgin Adaları (% 8) takip etmektedir. Raporda ayrıca anket sonuçlarının fon yöneticilerinin cevaplarına dayandığı ve bağımsız bir tarafça doğrulanmadığı belirtiliyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img