2020’de Bitcoin’i Nerede Kullanabi̇li̇rsi̇ni̇z?

Bitcoin, düşük işlem hacmi ve zaman zaman daha yüksek ücretler ve sert haraketleri nedeniyle çok fazla spekülasyon sebebi olabilir.

0
1073

Bitcoin, kahve gibi küçük alışverişlerde kullanılması pratik olmayabilir. Bununla birlikte, gerçek dünyada 2020’de bir şeyler satın almak için gerçekten Bitcoin’i kullanabileceğiniz alanlara bir göz atalım

Bitcoin, daha küçük tüketici satın alımlarında kullanılacak en uygun kripto para birimi olmasa da, 10 dakikalık onay süreleri, değişen işlem ücretleri ve daha düşük işlem hacmi nedeniyle daha fazla alanda bunu ödeme olarak kabul edelebilir gibi görünüyor.

Yine de işler herzaman aynı doğrultuda gitmeyebilir Segwit bir ölçüde komisyon ücretleri ile çok fazla işlem oldu. Lighting ağı daha fazla entegrasyon ve gelişme görüyor ve schnorr imzaları ve taklitleri eklemek için olası bir güncelleme mevcut olacak. Bu gelişmeler Bitcoin’i daha kullanışlı ve daha az karmaşık hale getirecektir

2020’DE BITCOIN’I KABUL EDEN İSLETME VE PAZARLAR

Mücevher, saat, lüks eşyalar Ancora1919 gibi mağazalar, Etsy, Domoshop ve Gerçek Saatler gibi web siteleri, Bitcoin servetini göstermek için tonlarca seçenek sunuyor.

Hizmetler – (ödemeler, telekom, aracılar) AT&T, Dish ve Bitrefill gibi yerler sizi bağlı tutabilir, Amazon’da indirim alabilir,  hediye kartları alabilir.

Yiyecek ve İçecek – Fast food düzeltmesi için Kripto Kahve, Burger King, Dominos ve Metro, Organik otlar ve baharatlar için toptan kökler, Viski.

Bankacılık Hizmetleri – (Bankacılık ve Fatura Ödemeleri) Evet, inanılmaz, ancak tüm bankalar BTC’den nefret etmiyor.  Fidor, Goldman-Sachs, Kanada Kraliyet Bankası Bitcoiners’ı kabul ediyor.  Bylls ve Satoshi Living Room gibi başlangıçlar, BTC’de fatura ödemenizi sağlar.

Çevrimiçi mağazalar – BTC’yi çevrimiçi kullanmak  için birden çok  mağaza vardır.  Aşırı stok, Shopify, Cryptoshopper, Bitplaza, Bitshopping, vb hemen hemen her öğeyi bulabilirsiniz.

Seyahat – Evet, bugünlerde BTC ile uçuş bile yapabilirsiniz.  CheapAir, Seyahat, Cryptocribs, Travelbybit ve diğer çeşitli bir çok yerde Bitcoin ile bir sonraki seyahatinizi planlamanıza izin verir.

Otomobiller – Yeterince Bitcoin çıkarırsanız, Newport Beach Lamborghini veya yeni bir BMW sahibi olabilirsiniz.

Hayırsever Bağışlar – BTC’yi İlham Veren Kod, WikiLeaks, United Way, Save the Children gibi Çocuklara Yardım Etmek için çok çeşitli Hayır Kuruluşları bulunmaktadır.

Filmler ve Sinema – AMC, CineMulti ve Major Cineplex gibi tiyatro zincirlerinde en son filmi izleyin.

Çevrimiçi pazarlama, Yazılım / Donanım, Barındırma / VPN – Teknolojiyle ilgili tüm ihtiyaçlarınız için bir dizi farklı seçenek vardır.

Çevrimiçi kumar – Çevrimiçi kumar endüstrisi gerçek anlamda sahte anonimlik ve sansüre dayanıklı ödemelere ihtiyaç duyan birkaç sektörden biridir.  Bu endüstri için kripto kullanımı patladı diyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Bitcoin’inizi nerede kullandırmak istersiniz?  Yorumlarda bize bildirin!

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz