30MA STH-SOPR 4 Ay Sonra 1’in Üzerinde Dönüyor

Bitcoin STH-SOPR (EMA-30), dört ayda ilk kez bir değerinin üzerine çıktı ve bu, kripto fiyatı için yükseliş olabileceğini kanıtlayabilecek bir işaret.

Bitcoin Kısa Vadeli Tutucu SOPR Son zamanlarda 1’in Üzerinde Kırıldı

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiBTC STH-SOPR şu anda madeni para için tarihsel olarak yükseliş eğilimi gösteren bir model oluşturuyor.

“Harcanan Çıktı Kâr Oranı” (veya kısaca SOPR), piyasadaki madeni paraların şu anda kârla mı yoksa zararla mı satıldığını bize söyleyen bir Bitcoin göstergesidir.

Metrik, satılan her bir madeni paranın geçmişine bakarak ve en son hareket ettiği fiyatın mevcut olandan daha düşük veya daha fazla olup olmadığını kontrol ederek çalışır.

Bu göstergenin değeri birin üzerinde olduğunda, yatırımcıların şu anda ortalama olarak Bitcoin’lerini kârla sattıkları anlamına gelir.

İlgili Okuma | Bitcoin’in 100 Bin Doları Vurması İçin Olası Zaman Çizelgeleri: CEO’lar Neden Yükseliş İşaretleri Görüyor?

Öte yandan, birin altındaki SOPR değerleri, şu anda BTC piyasasında genel kayıpların gerçekleştiğini gösteriyor.

Bu göstergenin değiştirilmiş bir versiyonu, yalnızca madeni paralarını satmadan önce 155 günden daha kısa bir süre elinde tutan yatırımcıları dikkate alır. Bu yatırımcı grubuna kısa vadeli yatırımcılar (STH) denir.

Şimdi, Bitcoin STH-SOPR’daki (EMA-30) son birkaç yıldaki eğilimi gösteren bir grafik:

Görünüşe göre metriğin değeri son zamanlarda birin üzerine çıktı | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin STH-SOPR (EMA-30) son beş yılda bir model izlemiş görünüyor.

Düşüş dönemlerinde, göstergenin her zaman birden az bir değeri olduğu görülüyor. Metrik birden büyük bir değere sahipken yükseliş eğilimleri meydana geldi.

Son zamanlarda, STH-SOPR, Aralık 2021’den bu yana yaklaşık dört ay boyunca eşiğin altında kaldıktan sonra bir kez daha 1’in üzerine çıktı.

İlgili Okuma | Veriler, Kaldıraç Düşük Kaldığı için Bitcoin Yatırımcılarının Risk Almaktan Korktuğunu Gösteriyor

Daha önceki model şimdi de geçerliyse, bu kırılma Bitcoin’in yakında en azından yerel bir zirveye doğru yükseleceğini gösterebilir.

Ancak böyle bir yükseliş çok uzun sürmeyebilir. Grafikte, metriğin 1’in üzerine çıktığı ve fiyatın düşüş eğilimine devam etmeden önce bir miktar yükseldiği ve STH-SOPR’nin kayıp değerlerine döndüğü iki bölge var.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %2 düşüşle 46,1 bin dolar civarında dalgalanıyor. Aşağıdaki grafik, madeni paranın değerindeki son eğilimi göstermektedir.

BTC’nin fiyatı son birkaç gün içinde yatay hareket etmiş görünüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD
Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafikler, CryptoQuant.com

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img