40 bin Doları Geri Aldıktan Sonra Bitcoin İçin İki Muhtemel Senaryo (BTC Fiyat Analizi)

Boğalar FED’in onayından sonra fiyatı daha da yükseltmeye çalışırken, faiz oranını %0,5’e yükselttiğinden, Bitcoin hala 36 bin-46 bin dolar aralığında konsolide oluyor. .

Teknik Analiz:

Günlük Grafik:

Teknik Analiz Gönderen: Edris

Fiyat bir kez daha 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve şu anda önemli 46 bin dolarlık bölgenin önünde bir sonraki dinamik direnç olan 100 günlük hareketli ortalamaya yaklaşıyor.

Fiyat 46 bin dolarlık bölgeye ulaşabilirse, bu seviye zaten birçok kez test edildiğinden ve bu seviyenin üzerinde alım-durdurma şeklinde çok sayıda likidite yaratılmasına yol açacağından, bir yükseliş kırılması muhtemel olacaktır. Bununla birlikte, fiyat alt bant tarafından tekrar reddedilirse, 50 günlük hareketli ortalama ve 36 bin dolar seviyesi, fiyatı destekleyebilir ve tutabilir.

1
Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde fiyat üçgen modelini yukarı doğru kırdı. Bu durumda iki olası senaryo vardır. İlki, küçük bir düzeltme ve kırık trend çizgisine geri çekilme ve büyük düşüş bayrağının yanında 46 bin dolar seviyesine doğru bir yükseliş toparlanması olacak.

Bu bayrağın üzerinde geçerli bir kırılma, fiyatın 52 bin dolarlık bölge olan bir sonraki kilit alana yükseleceği anlamına gelir. İkinci senaryo, ilk kırılmayı sahte yapacak olan kırık üçgen desenine geri dönüş olabilir. Sonuç olarak, fiyat muhtemelen 36 bin dolarlık destek bölgesine düşecek ve büyük bayrağın alt sınırını test edecek. Bu iki destek tutunamazsa, düşüş bayrağının devamı geçerli olacak ve fiyat kısa vadede muhtemelen çökerek 33 bin doların altına yeni bir dip yapacak.

1
Kaynak: TradingView

Onchain Analizi:

Onchain Analizi Shayan

2020’nin sonlarından bu yana, döviz rezervleri metriği düşüş eğiliminde. Yönde ani bir değişiklik veya önlemdeki artış, tarihsel olarak fiyat için bir yükseliş/düşüş göstergesine işaret etti. Grafikte de görebileceğiniz gibi, her yükseliş olduğunda, piyasa düşüşe geçti. Ek olarak, gösterge aniden düştüğünde, bitcoin yükselişe başladı.

1
Kaynak: CryptoQuant

Bu metrik, FOMC toplantısından bu yana keskin bir düşüş yaşıyor ve fiyatta henüz olumlu bir faaliyet belirtisi yok. Piyasanın etkisini görmesi genellikle biraz zaman alır.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img