%5 Günlük Çöküşün Ardından Bitcoin İçin Bir Sonraki Destek (Fiyat Analizi)

Fiyat 200 günlük önemli hareketli ortalamadan reddedildiği için Bitcoin’in rallisi durma noktasına geldi.

Teknik Analiz

İle: Edris

Günlük zaman aralığı:

TradingView’e göre grafik

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, boğa piyasalarında güvenilir destek ve ayı piyasalarında güçlü direnç olmuştur. Fiyat başlangıçta kırılan 45 bin dolar seviyesinde desteklendi, bu da hareketli ortalamadan düştükten sonra desteğe dönüştü.

Ancak, mevcut fiyat hareketi göz önüne alındığında, bu bölgenin aşağı yönlü kırılması muhtemel görünüyor. 200 günlük hareketli ortalama yükseliş trendinin önündeki en önemli engel olmaya devam ederken, 50 günlük MA 100 günlük MA’yı yukarı doğru geçiyor ve bu bir yükseliş sinyali olarak görülüyor.

Fiyat, net bir yükseliş veya düşüş kırılması gerçekleşene kadar şimdilik bu seviyeler arasında dalgalanabilir. Yükseliş durumunda, bir sonraki hedef 52 bin dolarlık bölge olacaktır. Öte yandan, 36 bin dolar seviyesi düşüş senaryosunda ilk destek olabilir.

4 saatlik zaman aralığı:

TradingView’e göre grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, düşüş bayrağı formasyonunun tepesinden reddedildi. Fiyat düşüş eğilimi olan bayrağın üzerine çıkamazsa, başka bir düşüş ve hatta 33 bin doların altında fiyatlar beklenebilir.

Şimdilik, fiyat vurgulanan kırmızı bölgenin alt sınırını (45 bin dolar) kaybederse, 42 bin dolar seviyesi bir sonraki destek olabilir ve bu seviye de fiyatı tutamazsa, bayrağın dibinin yeniden test edilmesi ve 36 bin dolarlık alan yakın olacak.

RSI göstergesi de şu anda ayıların tam kontrolde olduğunu gösteriyor. Ancak aşırı satım bölgesine yaklaşıyor (%30’un altında), bu nedenle kısa vadeli bir geri çekilme veya yerel bir dip yakın olabilir. Genel olarak, 4 saatlik zaman dilimi, düşüş bayrağının üçüncü dokunuşla reddedilmesiyle tamamen düşüş eğiliminde görünüyor. Yine de, fiyat bayrağın üzerine çıkarsa işler tersine dönebilir, bu da formasyonda başarısız olur ve daha yüksek fiyatlara doğru olası bir ralliye neden olur.

Zincir Üzerinde Analiz

İle Shayan:

Kaynak: CryptoQuant

Zincir içi uzmanlar esas olarak tedarik dinamiklerine odaklanmıştır. Ancak, fiyat keşif denkleminin bir de talep tarafı var. Uzun vadeli sahiplerin çoğu, güçlü HODL inançlarını korudu ve özellikle Mart 2021’deki 64 bin dolarlık ATH’den sonra bir önceki yıla göre daha fazla birikmiş durumda.

Aktif adreslerin (30 günlük EMA) sayısına bakıldığında, ağın 69 bin dolarda 64 bin dolardan çok daha az aktif kullanıcısı olduğu açıkça görülüyor. Düşüş eğilimi, önemli bir talep eksikliğini ortaya çıkardı.

Birçok bireysel yatırımcı, Fed’in faiz indirimine gideceğine ve faiz artıracağına dair söylentiler nedeniyle piyasaya dönmekte tereddüt etti. Gelecekte, bu önlem, dikkat edilmesi gereken önemli bir sinyal olacaktır. Ayrıca, eğer bitcoin bir dibe ulaşacak ve önemli bir ralli başlatacaksa, buna aktif adreslerde bir artış eşlik etmelidir. Olmazsa, büyük olasılıkla bir boğa tuzağıdır.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img