500.000$’lık Twitter Profil Resmi

Bir twitter hesabı az önce 500.000 USD değerinde bir profil resmi yayınladı. Onu çevreleyen belirgin altıgen ile normal bir Twitter profil resminden ayrılır.

Ancak bir profil resmi nasıl olur da 500.000 USD değerinde olabilir? Cevap, lüksün yeni tanımında yatıyor.

Yüzyıllar boyunca lüks, ayrıcalık, koleksiyon eşyalarının mülkiyeti ve hayattaki daha güzel şeylerin keyfi anlamına geliyordu – New York’a birinci sınıf bir bilet, Paris’te bir çatı katı ya da yepyeni bir Van Cleef & Arpels saati.

Ancak şimdi, lüks, NFT’ler veya değiştirilemez tokenler aracılığıyla ifade edilen mülkiyet ile dijital dünyaya taşındı. Özünde, bir NFT, sanat eseri, ticaret kartları, çizgi romanlar ve daha fazlası gibi tek seferlik bir dijital mülk parçasının sahipliğini ifade eder. Bu sahiplik sertifikası, tehlikeye atılamayan silinmez bir dizi dağıtılmış defter olan blok zincirine kazınmıştır.

Bir zamanlar yenilikçilerin ve erken benimseyenlerin koruyucusu olan NFT’ler, koleksiyonerlerin dijital varlıkların sahipliğini elde etmek için birikti ve hatta düzenli olarak NFT sanatıyla uğraşan sıradan tüketicilerle artık ana akım haline geldi.

NFT’nin yükselişi ve dağıtılmış varlıkların mülkiyeti, merkezi olmayan bir Web 3.0’a doğru hareketle, kripto para biriminin ve Merkezi Olmayan Finansmanın (DeFi) yükselişi ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır.

NFT’ler halkın bilincine vardıkça, sosyal medya platformları tekliflerini yenileme şansına atlıyor. Twitter, NFT’ye sahip kullanıcıların satın aldıklarını gururla sergilemelerine izin vererek sıranın başına sıçradı.

NFT profil resimleri, dairesel yerine altıgen bir çerçeve ile ayırt edilir. Arka uçta Twitter, dijital varlığın bağlantılı bir Ethereum cüzdanı aracılığıyla doğrulandığı bu tür NFT’ler için bir doğrulama süreci başlattı.

Bu hareket o kadar popüler hale geldi ki, ‘#NewNFTProfilePic’ hashtag’i, sahipleri dijital sanatlarını gururla sergiledikleri için platformda kendi başına bir yaşam sürdü.

NFT’ler, birkaç dolardan milyonların katlarına kadar değişen birçok tat ve fiyat noktasında gelir. Bu özel ekran resmi özeldir.

Adı BoredApeYachtClub #575, Bored Ape Yat Kulübünün bir parçası (BAYÇ) NFT koleksiyonu. Piyasaya sürülmesinden bu yana, seri son derece imrenilebilir ve aşırı bir münhasırlığın bir işareti haline geldi. Ünlüler, aralarında Madonna, Justin Bieber, basketbol yıldızları Shaquille O’Neal ve Stephan Curry, Jimmy Fallon ve Kevin Hart’ın da bulunduğu yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla bir tane sahibi olmak için sıraya giriyor.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri alışkanlıkla milyonlarca dolara satıyor. Bu rekor kıran profil resminden önce bir başkası aradı sıkılmış maymun #232 O zamanlar yaklaşık 2.82 milyon dolar olan 1.080.69 Ether tokenine satıldı. En ucuz BAYC maymunu, #226099.99 ETH veya 313.175,68 USD’dir.

Resmin arkasındaki hesaba ait beşli (@projectquint Twitter’dan). Quint kendisini, Quint tokenindeki yatırımcıların devrim niteliğindeki süper bahis havuzları aracılığıyla sağlam kripto getirilerine ek olarak gerçek hayattaki ödüllerin kilidini açmasıyla birlikte metaverse’i gerçek dünyaya bağlayan bir girişim olarak tanımlıyor.

A Boutique NFT Marketplace, müşterilerin beğendikleri sanatçılar tarafından tasarlanan kişiye özel NFT’ler talep edebilecekleri Quint ekosistemindeki yerinden gurur duymaktadır. Yeni basılmış NFT’leri blok zincirine kaydedilir ve ayrıca kapılarına teslim edilen fiziksel simge çerçevelerine kurulur.

beşli ayrıca müzayedelerde bilenlerin kullanımına sunulan sınırlı sayıda NFT koleksiyonlarından oluşan özel bir koleksiyonun küratörlüğünü yapıyor. Bunu çağdaş sanat eserlerinin dijital bir Louvre’u olarak düşünün – bu sanat eserlerinin koleksiyonerlere açık olması dışında.

Çoğu kripto ve NFT girişiminin tercih ettiği anonimlikten farklı olarak Quint, “Metaverse’i Gerçek Dünyaya Bağlama” misyonunu açıkça belirtti ve endüstrinin kıdemli ekibini halka ilan etti.

Quint’in Yönetici Ortağı, aynı zamanda CG Corp Global’in Genel Müdürü olan endüstri devi Rahul Chaudhary’dir. 140 yıl geriye uzanan ve dört nesli kapsayan bir geçmişe sahip dünyanın tek gerçek Nepal çokuluslu holdinginin başında bulunuyor. 2013’ten beri Forbes Küresel Listesi’nde yer alan milyarlarca dolarlık Grup, çeşitli coğrafyalarda ve sektörlerde 79 marka ve 167 şirketten oluşuyor.

Hevesli bir teknoloji uzmanı, fütürist ve yatırımcı olarak Chaudhary, Quint ekosistemini üçüncü taraf yatırım fırsatlarında bulduğu sorunları ve eksiklikleri gidermek için görevlendirdiğini söylüyor. Hem fiziksel hem de dijital dünyaları kapsayacak şekilde lüksü yeniden tanımlamak ve ikisini birbirine bağlamak istiyor.

Gelecek planları

Quint, Quint tokeninin ön satışına şimdiden başladı ve resmi lansmanda değerlemeler hızla yükselmeden önce yatırımcıları zemin katta katılmaya davet etti. Ön satışın kapanmasından yedi gün sonra Quint, 21 Nisan 2022’de Pancake Swap’ta büyük bir lansmana hazırlanıyor.

Bu arada, BoredApeYachtClub #575 @ProjectQuint’te gururla sergileniyor twitter üstesinden gelmek. Quint’in özel yeni dijital sanat eseri için planlarının ne olduğunu yalnızca zaman gösterecek.[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img