5000 BTC Hediye Aldatmacası

Bitcoin hediye dolandırıcılığı sayısı, artan kripto para fiyatları ve dünya çapında ekonomik krizin derinleşmesiyle hızla artıyor!

Bu dolandırıcılık, ünlü kişilerin Virgin Galactic Başkanı Chamath Palihapitiya, Tesla CEO’su Elon Musk ve ABD başkan adayı Michael Bloomberg gibi ünlülerin bitcoin verdiğini iddia ediyor. Ünlülerin bitcoin veya diğer kripto para birimlerini verdiğini iddia eden Bitcoin hediye dolandırıcılığı, koronavirüs pandemi sırasında işsizlik arttıkça ve sonuçta ekonomik krizler arttıkça artıyor. Youtube’da “5000 BTC Hediye” ile canlı röportajlar içeren videolar düzenli olarak izleniyor . Videolar daki açıklamalar:

Katılmak için, katkı adresini 20 BTC’ye 0.1 BTC göndermeniz yeterlidir ve hemen gönderdiğiniz adrese 0.2 BTC’yi 40 BTC’ye geri göndereceğiz . gibi açıklamalar yapılıyor.

Videolar, ne kadar çok bitcoin gönderirseniz o kadar fazla bitcoin geri alacağınızı ve “Yalnızca bir kez katılabilirsiniz” diye vurgulanarak yayınlanıyor. Örneğin, dolandırıcılar, 20 bitcoin gönderirseniz, 40 bitcoin geri alacağınızı iddia ediyorlar. Her video bir bitcoin adresi ve ek bilgi içeren bir web sitesinin URL’sini görebilrisiniz. Aldatmaca web siteleri şunları iddia ediyor:

Kripto para kitlesini benimseme sürecini hızlandırmak için, toplam 5.000 bitcoin vermeyi taahhüt ettik. gibi açıklamalar görülüyor.

 

Youtube bu aldatmaca videolarının bir kısmını yasakladı ama yine de düzenli olarak yeniden görünmeye devam ediyorlar. Youtube’da 5000 BTC hediye dolandırıcılığı videosu listelenmiştir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img