7 Yıldan Fazla Bir Süredir Sessiz Kalan Gizemli Bitcoin Balinası, BTC 45 Bin Doların Altına Düşmeden Kısa Bir Süre Önce Aniden Uyandı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Pazartesi günü haftalık en yüksek 48.000$’a ulaştıktan sonra, bitcoin fiyatı kazançları sildi ve Perşembe gecesi %5.1’lik bir geri çekilmenin ardından 44.250$’a kadar düştü.

İlginç bir şekilde, Whale Shadows aracına göre, yaklaşık 11.326 BTC (bugün 517 milyon dolar değerinde) tutan bir kripto cüzdanı, uzun yıllar süren uykunun ardından nihayet 29 Mart’ta uyandı.

Hareketsiz BTC Cüzdanı Son %5,1 Satıştan Hemen Önce Etkinleştirildi

Whale Shadows, bağımsız piyasa analisti Philip Swift tarafından yıllarca boşta kaldıktan sonra etkinleştirilen madeni paraları izlemek için oluşturulmuş bir araçtır. +100 BTC taşındığında yakalamak için tasarlanmıştır. Swift, bu göstergedeki dalgalanmalara genellikle önemli fiyat hareketlerinin eşlik ettiğini belirtiyor.

Analist Perşembe günü tweet attı “Dün zincirde önemli bir hareket oldu ve son 7-10 yıldır hareket etmeyen +10 bin BTC nihayet hareket etti.”

Swift’in zincir üstü analitik kaynağı LookIntoBitcoin’den alınan verilere dayanarak, 7-9 yıllık atıl madeni paraların son hareketi, amiral gemisi kripto para birimi tarihindeki en büyük iki hareketten biriydi. Eski madeni paraların bu büyüklükte en son hareket ettiği zaman, BTC’nin 20.000 dolarlık göbeğe dokunduğu Aralık 2017’ydi. Üç yıllık ıstıraplı bir ayı piyasasının ardından, bu rekor nihayet Aralık 2020’de kırıldı.

Reklam &nbsp &nbsp

Swift, yukarıda bahsedilen fonların muhtemelen şu anda feshedilmiş kripto borsası Cryptsy’nin 2014 hırsızlığıyla bağlantılı olduğunu söyledi.

Bitcoin Buradan Nereye Gidiyor?

Bitcoin, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle son haftalarda yükseliş eğilimi gösteriyor. Ralli, Federal Rezerv’in üç yıldan fazla bir süredir ilk faiz artırımını onaylamasının ardından bu ayın başlarında başlayan yükselişin devamı niteliğinde.

BTC, basın zamanında 45.280.52 dolara hafif bir toparlanmadan önce Perşembe günü 45 bin doların altına geriledi. Düşüş, AB parlamenterlerinin Perşembe günü kripto işlemleri için daha katı kurallar çıkardığı haberini takip etti. ZyCrypto’nun bildirdiği gibi, onaylanan teklif, kripto para birimi borsalarının ve diğer hizmet sağlayıcıların, kendi kendine barındırılan cüzdanları kullanarak işlem yapan bireylerin kişisel bilgilerini toplamasını gerektirecek.

Bitcoin’in düşüşü, Ethereum, XRP, Cardano, Terra ve Polkadot ile birlikte diğer kripto para birimlerini de son 24 saat içinde değerlerinin %1,03 ile %5,36’sı arasında değer kaybetti.

Özellikle Nisan, son 10 yılın yedisinde Bitcoin için tarihsel olarak yükseliş ayı oldu. Ve BTC’nin Mart ayını 45.517 dolardan kapatmasına rağmen PlanB, hareketsiz kripto para biriminin stoktan akışa modelinin hala yolunda olduğuna inanıyor.

Bu arada, ABD yatırım firması VanEck’teki analistler Perşembe günü bir notta, bitcoin’in küresel rezerv varlığı olmak için fiat para biriminin yerini alması durumunda gelecekte madeni para başına 4,8 milyon dolar değerinde olabileceğini belirtti.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img