AB, Bitcoin ve Ethereum’u Yasaklayıp Yasaklamama Konusunda Oy Vermeye Hazır ⋆ ZyCrypto

AB, Bitcoin ve Ethereum'u Yasaklayıp Yasaklamama Konusunda Oy Verecek

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

  • AB Pazartesi günü MiCA’yı oylamaya hazırlanıyor.
  • Bununla birlikte, çerçevenin hükümleri bölgede Bitcoin’i etkili bir şekilde yasaklayabilir.
  • Karışık tepkiler haberi karşıladı.

AB nihayet Pazartesi günü beklenen bir oylama ile kripto üzerindeki düzenleyici çerçevesini geçirmeye hazır görünüyor. Bununla birlikte, taslağın olduğu gibi, Birlik’te Bitcoin ve Ethereum’u etkin bir şekilde yasaklayacağına dair endişeler var.

MiCA İş Kanıtı (Pow) Kriptosunu Kısıtlayacak

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, yetkilinin kısa süre önce bölgenin kripto para birimi düzenlemesinin mümkün olan en kısa sürede onaylanması çağrısında bulunmasından dolayı dileğine kavuşmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, AB’nin Kripto Varlıklarındaki Piyasalar (MiCA) düzenleyici çerçevesi hala PoW kripto kullanımını kısıtlayan bir hüküm içerdiğinden, kripto meraklıları sonuçtan memnun olmayacaklardır.

MiCA’nın önceki bir taslağı, çevresel olarak sürdürülemez konsensüs mekanizmaları olarak adlandırdığı şeyle çalışan dijital varlıkların yasaklandığını görecekti. Bu hükmü içeren bölüm daha sonra endüstri protestolarının ardından yürürlükten kaldırıldı. Bununla birlikte, Pazartesi günü oylanması muhtemel olan AB’deki çoğu milletvekili tarafından tercih edilen yeni taslak, daha yumuşak bir dille de olsa hala benzer bir hüküm içeriyor.

Kripto varlıkları diyor “Birlik’te yayınlanmadan, teklif edilmeden veya ticarete kabul edilmeden önce, işlemlerin onaylanması için kullanılan konsensüs mekanizmalarına ilişkin olarak asgari çevresel sürdürülebilirlik standartlarına tabi olacaktır.” Taslak, küçük ölçekli operasyonlara sahip bir varlığın enerji tedarikinden muaf tutulacağını belirtirken, AB’nin neyi küçük ölçekli olarak algıladığı belirsizliğini koruyor.

PoW, Bitcoin, Ethereum ve hatta popüler meme parası Dogecoin tarafından kullanılan bir fikir birliği mekanizmasıdır. Mekanizma, ağdaki işlemleri doğrulamak için birçok bilgisayarın karmaşık sorunları çözmek için çok çalışmasını gerektirir ve çözüme en hızlı şekilde ulaşan sisteme kripto ödülleri verir. Blok zincirini güvence altına almak ve kötü oyuncuları sahte işlemleri doğrulamaktan caydırmak için etkili bir model olarak lanse edildi. Ethereum ve DOGE’nin PoS’a geçiş yapacak şekilde ayarlandığına dikkat edilmelidir.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bununla birlikte, tüm faydalarına rağmen, mekanizmanın büyük bir dezavantajı vardır ve bu, bu bilgisayarlara veya madencilik ekipmanlarına güç sağlamak için çok fazla enerji gerektirmesidir. Dünyanın emisyonları azaltmaya çalışmasıyla birlikte, küresel olarak ve AB’deki milletvekilleri için büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Geçen yıl Kasım ayında İsveçli yetkililer, Norveç, İspanya ve Almanya’da ilgi gören bir açık mektupta AB’de kripto madenciliğinin yasaklanmasını tavsiye etti.

Karışık Reaksiyonlar

AB’nin MiCA’sında bu hükmün haberi karışık tepkilerle karşılandı. Fransız yasa koyucu ve Hukuk Komisyonu üyesi Pierre Person, dokuz tweet’ten oluşan bir başlıkta, taslağın etkisiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Milletvekili, taslağın geçmesi halinde AB’yi rekabet açısından geride bırakacağını tweetledi. Person’ın, Bitcoin madencilerinin enerji endişelerini çözmek için yalnızca fazla yenilenebilir kaynaklara güvenmeye ikna edilebileceğine inanıyor.

Ancak Digiconomist bu görüşü paylaşmıyor gibi görünüyor. Digiconomist, Person’a verdiği yanıtta, bu tür talepleri şebekeye yerleştirmenin diğer sektörlerde fosil yakıtlara olan bağımlılığı artırdığını belirterek, şunları kaydetti: “Bitcoin geçen yıl daha az yeşil oldu.”

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img