ABD Bankacılığı Devi Korkunç Ekonomik Uyarı Verdi, Şok Dalgasının Kripto ve Emtialar Gönderebileceğini Söyledi: Rapor

Bank of America stratejistlerinin, makroekonomik manzaradaki bir değişikliğin kripto piyasalarını daha yüksek fiyatlara gönderen katalizör olabileceğini söylediği bildiriliyor.

Reuters’e göre, bankacılık devi analistler müşterilere yeni bir not gönderdi uyarı Hızlanan enflasyonun ve yavaşlayan küresel ekonominin ABD pazarlarına yayılabileceğini söyledi.

Analistler, kötüleşen bir ekonominin, Federal Rezerv’i kalıcı enflasyonu kontrol etmek için para politikasını sıkılaştırmaya zorlayacağını ve bunun hisse senetleri ve geleneksel varlıklar üzerinde büyük satış baskısı yaratabileceğini söylüyor.

BofA baş yatırım stratejisti Michael Hartnett’in bildirdiğine göre,

“’Enflasyon şoku’ kötüleşiyor, ‘faiz şoku’ yeni başlıyor, ‘durgunluk şoku’ [is] gelen.”

Hartnett, böyle bir ortamda nakit, oynaklık, emtialar ve kriptonun yatırımcılar için en çekici varlıklar haline gelebileceğini ve hem hisse senetlerini hem de tahvil piyasasını geride bırakabileceğini de sözlerine ekledi.

Bu haftanın başlarında, Federal Rezerv yayınlandı Fed yetkililerinin hepsinin enflasyonu düşürmek için federal fon oranını artırmanın gerekli olacağı konusunda hemfikir olduğunu doğrulayan toplantı tutanakları.

“Para politikasının uygun duruşunu değerlendirirken, tüm katılımcılar ABD ekonomisinin son derece sıkı bir işgücü piyasası ile çok güçlü olduğu ve enflasyonun yüksek ve komitenin %2’lik enflasyon hedefinin oldukça üzerinde olduğu konusunda hemfikirdi.

Bu çerçevede, tüm katılımcılar, bu toplantıda federal fon oranı için hedef aralığı yükselterek politika düzenlemesini kaldırma sürecine başlamanın uygun olduğu konusunda anlaştılar. Ayrıca, federal fon oranı hedef aralığında devam eden artışların, komitenin hedeflerine ulaşması için garanti altına alınacağına karar verdiler.”

Geçen ay, Bloomberg’in emtia stratejisti Mike McGlone, potansiyel bir durgunluğun Bitcoin için yükselişe geçebileceğini söyledi. Analiste göre BTC, teknoloji hisseleriyle birlikte işlem gören riske açık bir varlık olmaktan, yatırımcıların ekonomik belirsizlik zamanlarında değer depolamak için kullandıkları riskten uzak bir varlığa geçiş yapıyor.

“Gördüğüm kadarıyla riskten riske geçiş yapıyor. 30.000 dolara çıkabilir, ancak oraya giderse borsanın nerede olacağını hayal edin.

Borsada %30, %40’ı rahatlıkla düzeltebilir, tarihte oldu. O zaman Bitcoin’in öne çıktığını düşünüyorum.

Hâlâ arz, talep ve benimseme eğilimlerine dayanarak 100.000 dolara ulaşmasının an meselesi olduğunu düşünüyorum. Bu, üs oluşturma döneminin bir parçası olabilir.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/mükemmel sanat[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img