ABD Enerji Bakanlığı, Kripto Madencilik Enerji Kullanım Anketi için İkinci Denemesine Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı (DOE), ilk anket girişiminde hukuki bir başarısızlıkla karşılaştıktan sonra, kripto madencilik şirketlerinin enerji tüketimi hakkında veri toplamak için ikinci bir deneme yapmaya hazırlanıyor. DOE’ye bağlı federal bir kuruluş olan Enerji Bilgi İdaresi (EIA), yeni bir anket şekillendirmek için endüstri paydaşlarından geri bildirim toplamak amacıyla halka açık bir web semineri düzenledi.

Arka Plan

Ocak ayında, EIA, neredeyse 500 ticari kripto madenciyi hedefleyen ayrıntılı bilgi talep eden zorunlu bir anket önerdi. Bu hamle, endüstri oyuncularının direnişi ve hukuki adımları ile karşılaşarak şubat ayında anketin geçici olarak askıya alınmasına yol açtı.

Web Semineri İçgörüleri

  • EIA’nın düzenlediği web seminerine, kripto madenciler, araştırmacılar ve endüstri temsilcileri de dahil olmak üzere çeşitli paydaşların görüşlerini paylaşmak üzere 100’den fazla katılımcı katıldı.
  • Bitcoin araştırmacısı Margot Paez, bir anketin önemini vurguladı ancak endüstri endişelerini hafifletmek için dış bir kuruluşun bu anketi yürütmesini önerdi.
  • Texas Blockchain Konseyi’nden Lee Bratcher, klasik veri merkezlerini kripto odaklı olanlarla birlikte anket kapsamına almayı önererek kapsamlı bir değerlendirme sağlanmasını önerdi.
  • EIA’dan Stephen Harvey, ön bir önerinin hazırlandığını ve yakında Federal Kayıt’ta yayınlanacağını açıkladı.

Sonraki Adımlar

EIA’nın önerisi, yayınlandıktan sonra 60 günlük bir yorum sürecinden geçecek ve endüstri paydaşlarının geri bildirim sağlamasına olanak tanıyacak. Bunun ardından, 30 günlük bir inceleme süreci gerçekleşecek ve sonuç olarak anketin devam edip etmeyeceği belirlenecek.

Kaynak: Coindesk

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img