ABD Hisse Senetlerinde Vadeli İşlemler Düşerken Bitcoin 8,8 Bin Dolara Yükseldi

ABD hisse senetleri vadeli işlemlerinde kayıplar görülürken Bitcoin Cuma günü tekrar yükselişte.

Son iki gün içinde %23‘lük bir yükselişin ardından ralli gerilmiş görünüyor ve kazançlar kısa ömürlü olabilir. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi 8,860 dolar civarında işlem görerek günde yüzde 2,8’lik bir kazanç sağlıyor . Fiyatlar, bugün daha önce görülen 8.600 dolara yakın bir seviyeden yükseldi.

Bu arada, Wall Street‘in hisse senedi endeksi olan S&P 500’e bağlı vadeli işlemler yüzde 2’nin üzerinde. Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon, Perşembe günü geç saatlerde olası ikinci çeyrek kaybı konusunda uyardı ve Apple on yıl içinde ilk kez finansal tahmin vermeyi reddetti.

Ayrıca, Başkan Trump, Çin’i koronavirüs salgını üzerinde misilleme tarifeleriyle ithamda bulunduktan sonra , ABD-Çin’in taze ticaret savaşı korkuları Asya’daki pazarları durdurdu. Trump, Çin’i korkunç bir hata nedeniyle virüsü dünyaya salmakla suçladı ve hatta serbest bırakmanın kasıtlı olabileceğini öne sürdü .

Bununla birlikte, tüm bu ekonomik sıkıntı bitcoin için iyi olabilir, çünkü bazı analistler bitcoin’i altın gibi güvenli bir sığınak olarak görüyorlar.. Bitcoin’in ayrıca , 12 Mayıs’taki madencilik ödülünün yarıya inmesine neden olan günlerde yukarı doğru seyrini sürdürmesi bekleniyor .

Önemli zincirleme metrikler, yatırımcının devam eden ralliye olan güvenini de ortaya koymaktadır. Halk arasında “balinalar” olarak bilinen hem küçük hem de büyük yatırımcılar yarıya inmeden önce para biriktiriyor gibi görünüyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img