ABD Kripto Madencilerinin Sorunları

Kripto madenciliğinin en küçük hobi madencisi için bile karlı olduğu zamanlar vardı. Ancak fiyatların düşmesi ve yüksek ekipman ve enerji maliyetleri ile o günler çok uzak. Şimdi, ABD madencileri yarıya indirilmeden önce, Washington eyaletindeki kripto para madenciliği tesisleri için daha yüksek bir oranın artması nedeniyle bir başka darbe ile karşı karşıya.

Kripto madenciliğinin en küçük hobi madencisi için bile karlı olduğu zamanlar vardı. Ancak fiyatların düşmesi ve yüksek ekipman ve enerji maliyetleri ile o günler çok uzak. Şimdi, ABD madencileri yarıya indirilmeden önce, Washington eyaletindeki kripto para madenciliği tesisleri için daha yüksek bir oranın artması nedeniyle bir başka darbe ile karşı karşıya.

Washington Eyaletindeki Kripto Madencileri ‘Gelişen Endüstriler’ Oranları

Sorun 2017 yılına dayanıyor. Washington’un Grant County bölgesi, o yıl yaz aylarında, bölgenin ucuz enerji oranlarına çeken kripto madencilerinden büyük bir güç talebi akınına uğradığını iddia etti. Law360’a göre:

Bölge, 2017 yılında kripto para madencilerinden gelen taleplerin, bölgenin ortalama 600 MW yükünün iki katından fazla 1.500 megawatt yeni yük olduğunu iddia etti.

Mevcut müşterilere güvenilir bir şekilde hizmet verirken bu talep artışlarıyla nasıl başa çıkılacağını değerlendirmek için bölge, “gelişen endüstriler” sınıfı olarak adlandırılan yeni bir müşteri sınıfı kurdu.

Endüstriler, düzenleyici değişiklikler, ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliği ve ara ara aralıklarda büyük miktarlarda güce bağımlı olmaları konusunda yüksek risk işaretleri gösteriyorlarsa bu kategoriye girerler:

Mevcut ve hizmet talebi kuyruğu müşteri yüklerinin endüstri yoğunluğu, bölgenin toplam yükünün% 5’ini aştığında değerlendirme yapılmaya başlanacaktır.

Grant County, kripto madencileri söz konusu olduğunda, riskin tüm cephelerde yüksek olduğunu onayladı. Talepte meydana gelen ani dalgalanmalar, yükü karşılamak için ek enerji satın alması gerektiğinden, bölgeyi artan altyapı veya diğer elektrik şirketleri ile yapılan sözleşmelerle ilgili maliyetlere maruz bırakmaya zorlamaktadır.

Ancak, bu talep aniden azalırsa, bölge müşterileri olmadan ek birimleri satın almaya devam etmek zorunda kalır.

Dolayısıyla, bölgenin bu fazlalığı satması bir zarara yol açtığı ölçüde, bu kayıplar sistemde kalan müşteriler tarafından karşılanacaktır.

Bu, “gelişen endüstriler” sınıflandırması altında kripto madencileri için artan orana yol açtı.

Federal Mahkeme Tarafından Görevden Alınan Madencilerin Şikayeti

19 Aralık 2018’de davacılar (Grant County’deki kripto para madenciliği kuruluşları), federal ve Washington eyalet yasası uyarınca orana meydan okuyan bir şikayetçi oldu. Bölgenin 2017 rakamlarını şişirdiğini ve onlardan güç talebinin gerçekçi bir tahminini yeterince sağlamadığını belirttiler.

Kripto madencileri, diğer şeylerin yanı sıra, bölgenin bu “ayrımcı” oran çizelgesinin oluşturulması yoluyla ABD Anayasası’nın ticaret şartını ihlal ettiğini iddia eden dokuz eylem nedeni iddia etti.

Ne yazık ki kripto madencileri için daha yüksek oran kalacak. 10 Nisan’da bir Washington eyaleti federal mahkemesi kripto madencilerinin iddialarına hitap etti. Davacıların ileri sürdüğü iddiaların çoğunu çürüttü ve ayrıca, oran belirlemenin, etkili bir şekilde mahkemeden atılan bir yasal işlem değil, yasal bir eylem olduğunu belirtti. Dahası:
Bölgenin komisyonunun oranları belirleme konusunda geniş takdir yetkisi vardır ve davacılar Washington yasalarına göre adil ve ayrım gözetmeyen bir orana sahip olma haklarının meşru bir iddiasına sahip olduklarını göstermemişlerdir.

Bitcoin Halving’ten bir ay önce, birçok madencilik tesisi en azından geçici olarak oyundan çıkarılabilir. Çinli meslektaşlarına karşı yarışan ABD’li madenciler, yüksek enerji oranını ek bir darbe bulacak. Enerji sektöründeki blockchain teknolojisi büyümeye hazırlandıkça, mahkemede Washington bölgesi tarafından yapılan bu zafer, ABD’deki diğer devletler için emsal teşkil edebilir ve bu da kripto madenciliğini bu ülkedeki şirketler için daha da zor hale getirebilir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img