ABD Posta Ofisi, Yeni Bir Blok Zinciri Destekli Postayla Oylama Sisteminin Patentini Aldı ⋆ ZyCrypto

ABD Posta Ofisi, Yeni Bir Blok Zinciri Destekli Postayla Oylama Sisteminin Patentini Aldı

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri 3 Kasım 2020’de yapılacak. Devam eden pandemi nedeniyle ABD vatandaşlarının çoğu posta yoluyla oy kullanacak. Ancak Başkan Donald Trump, posta yoluyla oylama fikrine uzun süredir karşı çıkıyor. Rakibi Joe Biden’ın lehine olacak şekilde oy sahtekarlığını teşvik edeceğini iddia etti. O bile bloke fonlar Posta yoluyla oylamaya yardımcı olacak Birleşik Devletler Posta Servisi (USPS) için.

Bitcoin’i destekleyen teknoloji olan blok zinciri teknolojisinin değişmez doğası, posta yoluyla oylamayı daha güvenli ve güvenilir hale getirebilir. USPS, blok zinciri teknolojisini kullanacak bir postayla oylama sistemi için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine bir patent başvurusunda bulundu.

Patent ilk olarak bu yıl Şubat ayında dosyalandı, ancak ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, patenti yalnızca bu haftanın başlarında yayınladı.

Tanımlanan oylama sistemi, yerleşik tanımlama özelliklerine sahip olacaktır. Özünde, seçmenlere posta yoluyla “bilgisayar tarafından okunabilir bir kod” verilecek. Seçmen daha sonra dijital olarak oy kullanırken kimliğini ve oy pusulasını onaylayacaktır. Önerilen sistem, anonimliği korumak için seçmenlerin kimliklerini oylardan ayıracak. Ayrıca, oylar blok zincirindeki dağıtılmış bir defterde güvenli bir şekilde saklanacaktır.

Patent başvurusu ayrıca blok zinciri tabanlı oylama sistemi hakkında daha fazla ayrıntı veren illüstrasyonlar da içeriyor. USPS ayrıca 47 sayfalık patent başvurusu:

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bir oylama sisteminin güvenliği, Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi veya benzeri kuruluşun güvenilirliği ve güvenliği kullanılarak artırılabilir ve bu, oy güvenliğini sağlamak ve kurcalamayı veya kurcalamayı önlemek için bir blok zinciri veya dağıtılmış defter kullanan güvenli bir bilgisayar sistemiyle birleştirilebilir. elektronik oylama sonuçlarının değiştirilmesi.”

Tanınmış şirketler tarafından blok zincirle ilgili patent başvuruları yeni bir şey olmasa da, USPS’nin patenti, blok zincir teknolojisine artan ilginin bir başka kanıtıdır.

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi’nin bu patentinin bir ürün olarak alacağı bu patentin eğer varsa tam olarak nasıl bir şekil alacağını zaman gösterecek.

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img