Akıllı Sözleşmelerin Önemini Anlamak

Akıllı sözleşmeler, kripto para ekosisteminde önemli bir yapı taşıdır ve birçok merkezi olmayan uygulamanın (dApps) çekirdeğini oluşturur.

Bu programlar, iş akışlarını otomatikleştirmeye, anlaşmaları yürütmeye ve diğer önemli görevleri yerine getirmeye yardımcı olmak için önceden belirlenmiş koşullar karşılandığında çalışır. ile yönetilmek “if/ne zaman… o zaman…” ifadeleri.

Geliştiriciler tarafından programlanan akıllı sözleşmeler, güvenilmez, özerk, merkezi olmayan, şeffaf bir şekilde çalışır ve tersine çevrilemez veya değiştirilemez. Bu özellikler, akıllı sözleşmeleri aracılara veya üçüncü taraflara olan ihtiyacı azaltmada veya hatta ortadan kaldırmada yararlı bir araç haline getirir. Kod, bir anlaşmanın veya sözleşmenin şartlarını tahkim eder.

Eski Sektörler Akıllı Sözleşmelerden Yararlanmakla İlgilenmeye Devam Ediyor

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, akıllı sözleşmelerin faydaları, birçok geleneksel şirketin operasyonları optimize etmek için teknolojiye baktığı anlamına geliyor.

Aralık 2021’de yayınlanan araştırma projeler Küresel akıllı sözleşme pazar büyüklüğünün 2020’de yaklaşık 145 milyon dolardan 2028’de 770,52 milyon dolara yükselmesi bekleniyor.

İşletmeler ürünleri daha iyi takip etmeyi amaçladığından, akıllı sözleşmeler tedarik zinciri endüstrisinde şimdiden kayda değer dalgalar yarattı. 2021 yazında blockchain ve kripto mobil uygulama sağlayıcısı Epazz Inc duyurdu fırlatmayı planlıyor StreamPay Blockchain Akıllı Sözleşme Uygulaması. Şirket, uygulamanın tedarik zinciri yöneticileri tarafından akıllı sözleşmeler sayesinde hammaddeler bitmiş ürünlere dönüştürülürken onları izlemek için kullanılabileceğini belirtti.

Akıllı sözleşmelerin izlenebilirlik faydaları, hukuk endüstrisinden bazılarını teknolojiye bakmaya çekmiştir. Bazıları, akıllı sözleşmelerin, özelleştirilmiş akıllı sözleşmelerin yardımıyla anlaşmalar yaparak avukat ücretlerinin ve diğer maliyetlerin azaltılabileceği senaryolar oluşturmak için yasal belgeler için e-imzaların ortaya çıkması üzerine inşa edilebileceğine inanıyor.

2017 yılında Arizona Valisi Doug Ducey imzalı HB 2417, akıllı sözleşmelerin eyalet yasalarına göre yasal ve uygulanabilir olduğunu iddia eden yasaya dönüştürdü.

Ethereum, akıllı sözleşmeleri yürütmek için açık ara en popüler blok zinciri olmaya devam ediyor. Akıllı sözleşmeler, Ethereum düğümlerinin Ether belirteçleri karşılığında güç sağladığı küresel, merkezi olmayan bir bilgisayar olan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) üzerinde çalışır.

Herhangi bir Ethereum kullanıcısı, yeterli ETH’ye sahip olduğu ve nasıl kod yazılacağını anladığı sürece akıllı bir sözleşme yazabilir ve ağa dağıtabilir. akıllı sözleşme dili Solidity veya Vyper gibi.

EVM Uyumluluğu, Yeni Akıllı Sözleşme İnovasyonu İçin Hayati Bir Nitelik

EVM, akıllı sözleşmeler için en popüler platform olmaya devam ederken, kullanıcıları çekmekle ilgilenen ekipler için blok zinciri uyumluluğu son derece önemli olmaya devam ediyor. uyumluluk azaltır sözleşme doğrulama ve yürütme için gereken gaz miktarı.

likan zinciri kendi güvenli konsensüs mekanizmasına sahip, gelecek vaat eden bir EVM uyumlu blok zincirinin bir örneğidir. Tanıtan ekip tarafından geliştirildi kurt adamdünyanın ilk DeFi ekosistemlerinden biri olan Lycan Chain, ölçeklenebilirlik sorunlarını hafifletmeye ve tam akıllı sözleşmenin benimsenmesini teşvik etmeye odaklanıyor.

EVM ile uyumlu ve Web 3.0 ile birlikte çalışabilen geliştiriciler, dApp’leri blok zincirine hızlı bir şekilde entegre etmek için Lycan Chain’in benzersiz hibrit hisse kanıtı mimarisine güvenebilirler.

Adını hızı ve ölümsüzlüğü ile ünlü efsanevi Lycan türünden alan Lycan Zinciri ekibi lansmanı duyurdu Mart 2022’nin başlarında Testnet’in.

Akıllı sözleşmeler sürekli değişen ve dinamik blok zinciri endüstrisinin ruhu olmaya devam ederken, geliştiricilerin hızla ölçeklenebilir ve güvenli çözümler oluşturmasına yardımcı olmakla ilgilenen yeni ve dinamik blok zincirleri için EVM uyumluluğu son derece önemli olmaya devam ediyor.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img