Alibaba Group ve COFCO Group Blockchain Teknolojisiyle İşbirliği Protokolü İmzaladı

XINHUANET'e göre , 5 Haziran'da, Çin'in en büyük gıda işleme şirketi olan Alibaba Group ve COFCO Group, Çin'in sergi endüstrisinin dijital dönüşümüne ortak bir başlangıç ​​yapmak için blockchain teknolojisi aracılığıyla bir işbirliği mutabakatı imzaladı. 

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Politbüro’nun çalışma toplantısında blockchain teknolojisi konusundaki konuşmasının ardından 25 Ekim 2019’da, endüstrinin birçok Çinli devi blok zincirine ve dördüncü sanayi devriminin ortaya çıkan teknolojilerine gelişmelerini hızlandırmaya başladı.

Alibaba ve COFCO arasındaki blockchain tabanlı muhtıra, çeşitli uygulama alanları için endüstrinin küresel devleri tarafından giderek daha fazla tanınan blockchain özelliklerinin kullanılmasının son örneklerinden biridir.

Blockchain teknolojisi gelişmiş bir çok şirketin ilgisini çekiyor. Güvenlik ve gizlilik açısından en büyük avantajlara sahip blockchain teknolojisi Alibaba ve COFCO şirketlerininde ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Blockchain teknolojisinden yararlanılarak , kağıt kullanımının azaltılması ve daha az kağıt sertifikası nedeniyle bir sözleşme imzalama süreci önemli ölçüde basitleştirilebilir.

Blockchain’in getirdiği bir diğer önemli avantaj, bilgileri koruma ve kurcalamaya dayanıklı tutma yeteneğidir, böylece bir blockchain sözleşmesini çoğaltılmış bir kağıt sözleşmesinden çok daha güvenli hale getirir. Bu temel özellikler kimlik doğrulaması, akademik sertifikalar ve daha fazlası gibi her türlü uygulamaya da uygulanabilir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img