Analist Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC) Patlamasının Arkasında Kendine Güvenen Kripto Balinaları

Popüler bir kripto analisti, kripto dünyasındaki büyük oyuncuları, piyasanın son zamanlardaki yukarı yönlü dalgalanmasından sorumlu olarak tanımlıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Nicholas Merten anlatır Makroekonomik ve jeopolitik belirsizliğe rağmen balinaları ve diğer kurumsal yatırımcıları Bitcoin’lerini satmayan 514.000 YouTube abonesi, BTC’nin ani fiyat artışının arkasındaki katalizördür.

Analist diyor ki,

“Geçtiğimiz birkaç ayda, makro ortamda çok fazla korku oldu. Federal Rezerv faiz oranlarını artırıyor ve enflasyonu frenlemek için niceliksel sıkılaştırmayı başlatıyor. Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş. Potansiyel olarak başka bir Covid dalgası.

Tüm bu insanları karamsarlaştıran tüm bu farklı konular, balinaların, büyük yatırımcıların, kurumların pozisyonlarını satacağını düşündürdü.

Aksine, büyük bir balinanın çöpe atıldığını görmedik. Aslında, akümülatörlerin ya daha fazla almaya ya da beklemeye devam ettiğini gördük. Bu, 1 yıllık HODL dalgasıyla burada kanıtlanmıştır.”

1 yıllık HODL dalga metriği, bir yıldan fazla bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin’i takip ediyor.

Nicholas Merten/YouTube ve LookIntoBitcoin.com

Data Dash sunucusu, kısa vadeli ve kaldıraçlı tüccarların yukarı ve aşağı fiyat hareketine neden olurken, balinaların son altı ayda kripto çantalarını yüklediğini açıklamaya devam ediyor.

“Bu süre zarfında, Eylül ve Ekim aylarına göre yaklaşık %10’luk bir artış gördük. [of 2021] Mart sonunda burada olduğumuz yere kadar.

Balinaların daha fazla satın alıp pozisyonlarını koruduğu birkaç aydan başka bir şey olmadı.

Piyasada gördüğümüz tüm oynaklık, muhtemelen kısa vadeli tüccarlar ve kaldıraçlı tüccarların her iki yönde de tasfiye edilmesidir.”

Merten, analizini, Bitcoin’in Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden 69.000 doların üzerinde %50’lik bir düşüşe rağmen, BTC’nin ayı piyasasında olmadığına dair uzun süredir devam eden görüşünü yeniden vurgulayarak sonlandırıyor.

“Bu eğilimler, arz daralmalarından kaynaklanıyor. Geçen yıl, bir buçuk yıldır gördüğümüz gibi fiyattaki o yüksek dipleri gördüğümüzde, bu eğilimin ölmediğinin ve bunun bir ayı piyasası olmadığının bir işareti. Sade ve basit.

konuya tekrar bakarsak [1-year HODL] model, çok fazla tarihsel önemi var. Ancak dikkate alınması gereken önemli nokta, arz ve taleple ilgili bu tür okumaları ölçmek için başka birçok yol olduğudur. Bu sadece bir kıyaslama.”

Yazma sırasında, Bitcoin %5,91 arttı ve 47.497 dolardan işlem gördü. Ayrıca, 40,842 $ olarak fiyatlandırıldığı bir hafta öncesine göre %16,2 arttı.

BTC, 24 Ocak’ta 33.000 $’ın altına düşmeden önce Ocak ayı başlarında 47.000 $ seviyesinin üzerindeydi.

i
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/HUT Tasarımı[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img