Analitik Firma Santiment’e Göre Bitcoin (BTC) Fiyatını 47.000 Doların Üzerine Çıkaran Şey:

Kripto analitik firması Santiment, Bitcoin’in (BTC) son günlerde çarpıcı bir şekilde yükselmesine neyin neden olduğunu görmek için çizelgeleri inceliyor.

Pazar içgörüleri ajansı diyor makroekonomik veriler ve jeopolitik olaylarla ilgili endişelerin azalması, Bitcoin yatırımcılarının piyasa değerini gerçekleşen değere (MVRV) hesaplarken %10’dan fazla kazanç elde etmelerine yardımcı oluyor.

“Bitcoin şimdi 4 Ocak’tan bu yana ilk kez 46.800 dolara geri döndü.

11 haftanın en yüksek seviyesi, enflasyon, savaş ve Covid-19 korkularının önemli ölçüde hafiflemesi ve BTC yatırımcılarına %10’un üzerinde ortalama orta vadeli işlem getirisi sağlamasıyla geliyor.”

Kaynak: SantimentFeed/Twitter

veri firması sağlar Kısa tasfiyelerin BTC’nin yukarı yönlü sıçramasının çoğunu nasıl oluşturduğunu tartışırken üç günlük bir Bitcoin grafiği.

“Bitcoin, 3 Ocak’tan bu yana en yüksek fiyatı olan 47.200 dolara çıktı. Borsalarda büyüyen çok sayıda şort, bu sıçramanın birincil suçlusu.

Altcoinler gerçekten 1pm UTC’de çok büyük bir kısa oran gördü, ardından 18:00 UTC’de BTC, tüm kripto para birimlerini yükseltti.”

Kaynak: SantimentFeed/Twitter

Kısa tasfiyeler, Bitcoin’in fiyatının düşeceği üzerine bahse giren tüccarlar, piyasa onların önyargılarına karşı hareket ederken BTC satın almak zorunda kaldıklarında gerçekleşir.

Santiment aynı zamanda bakmak Bitcoin’in bir yıllık zaman çizelgesinde sosyal hakimiyeti, BTC’nin yılın en düşük seviyesine düştüğü yerde. Firma, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığına olan ilginin yeniden artmasını beklese de, Bitcoin’in son haftalarda %25’lik bir fiyat artışı gördükten sonra yükselmeye devam edip etmeyeceği veya geri çekilip çekilmeyeceği görülecektir.

“Diğer altcoinlere kıyasla Bitcoin’e yönelik tartışma oranı, Cardano ve diğer üst düzey varlıklar daha fazla ilgi odağı haline geldiğinden, bir yılın en düşük seviyelerinde.

Bir boğa koşusu veya teslimiyet meydana geldiğinde geri dönmek için kalabalığın BTC’ye odaklanmasına bakın.”

Kaynak: SantimentFeed/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin yaklaşık %2 arttı ve 47.221 dolar değerinde.

24 Ocak’ta 33.000 $’ın altına düşmesine rağmen, BTC şimdi neredeyse tamamen Yeni Yıl başlangıç ​​fiyatı olan 47,292 $’a geri döndü.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/fran_kie[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img