Analytics Firması Glassnode’a Göre En Son Bitcoin (BTC) Artışını Sürdüren Şeyler İşte

Önde gelen bir kripto analitik firması, BTC’nin son rallisine neyin güç verdiğini görmek için Bitcoin’in başlığının altında ne olduğuna bakıyor.

Glassnode, yeni bir videoda, kısa satıcıların veya Bitcoin fiyatının sürekli düşüşüne bahis yapanların BTC için bir dip oluşturmaktan sorumlu olduğunu söylüyor.

“Kısa tasfiyeler genellikle çok şiddetli yükselişler yaşadığımızda olur. Esasen, insanlar bir piyasa trendi ile onunla çok rahatlar. Düştüğünü görüyorlar, alçalıyor ve düşüyorlar… Sonunda, kendilerini yeterince güvende hissediyorlar ve ‘Biliyor musun? Uzun pozisyonumdan sıkılmaktan bıktım. Ben kısa gideceğim. Etkileyici bir şekilde, bunu tam dipte yapmayı başardılar ve sonra ters yönde sıkışıp kaldılar ve trend değişmeye başladı.”

Kaynak: Glassnode/YouTube

Glassnode’un grafiğine bakıldığında, trenddeki kayma, BTC’nin 37.000 $ civarında işlem görmesiyle kısa likidasyonların hızla arttığı 24 Şubat’ta başlamış gibi görünüyor.

Açığa satış yapanlar BTC’nin ilk ayağını hızlandırırken Glassnode, rallinin organik talep olmadan sürdürülemeyeceğini vurguluyor. Analitik firması, yatırımcıların makroekonomik zemine rağmen BTC almaya devam ettiğini göstermek için sıfır olmayan bir denge metriği ile Bitcoin’in adres sayısına baktığını söylüyor.

“Gördüğümüz şey, son birkaç hafta içinde aslında nasıl biraz hızlanma gördüğümüze dikkat edin. Gerçekten yukarı doğru kıvrılmaya başlıyor. Dolayısıyla, fiyatların depresif olmasına ve benim ayı piyasası diyeceğim bir piyasada olmamıza rağmen, insanlar görüyoruz ki… Tüm bunlara rağmen, tüm jeopolitik belirsizlikler, makro rüzgarlar, Fed’in zam oranları – şu anda ekonomideki tüm riskler – insanlar hala BTC biriktiriyor.”

Kaynak: Glassnode/YouTube

Glassnode’a göre, Bitcoin’e olan artan talebi gösteren bir diğer ölçüm, BTC’nin birikim adreslerinin sayısıdır. Analiz firması, metriği, yığınlarına BTC eklemeye devam eden adreslerin sayısı olarak tanımlar.

Glassnode diyor ki,

“Son haftalarda, bunun ne kadar yükseldiğine dikkat edin. Genel birikim dengesinde çok, çok önemli bir artış, bu nedenle, yakın vadede istiflenen daha fazla insanımız olduğunu gösteriyor. Bir tarafta kısa süreli sıkıştığımız bir tablo çiziyor, ancak aynı zamanda adres büyümesi aracılığıyla görebildiğimiz gerçek bir organik talep olduğu da görülüyor.

Kaynak: Glassnode/YouTube

i

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Kiselev Andrey Valerevich[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img