Anonim Olarak Cryptocurrency Nasıl Alabilirsiniz?

0
1178

Süreçte herhangi bir kimlik belgesi kullanmak zorunda kalmadan kripto para birimi satın almanın birkaç farklı yolu vardır.

LocalBitcoins

Bu, Bitcoin satın almanın ve kripto paraların nasıl satın alınacağını ve nakit ve şahsen kripto almayı öğrenmenin en popüler yolu olacaktır. Yukarıda açıkladığımız gibi, bölgenizde fiziksel bir yerde buluştuktan sonra size bitcoin satmak isteyen birini bulmak için platformu kullanabilirsiniz. (Doğal olarak, bu fiziksel, sözleşmesiz işlemlerin olağan risklerini içerir ve satıcıya güvendiğinizden emin olmanız gerekir.)

Bununla birlikte, aynı zamanda, kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenirken platformu kullanırken, kimliğinizi tamamen gizlemek için bir takma ad e-posta adresi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, insanların çoğu anonim alıcılarla iş yapmak istemez ve şahsen nakit ödeme yapmak istemiyorsanız, özellikle kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenirken bazı zorluklarınız olabilir.

Bitcoin ATM

Bir Bitcoin ATM’den kripto para birimi satın almak veya bitcoin satın almak tamamen anonim kalmanın başka bir yoludur. Herhangi bir ödeme yöntemi için herhangi bir kimlik belgesi vermeniz gerekmez. Bununla birlikte, bazı ATM’lerin üzerinde telefon numaranızı girmenizi gerektirebilecek belirli sınırlar olduğunu unutmayın.

Bitcoin ATM Bitcoin Satın Al

Ön Ödemeli Kart Kullanın

Kimliğinizi göstermek zorunda kalmadan kripto para birimi satın almanın başka bir yolu, herhangi bir süpermarket veya marketten temel ön ödemeli kartlar satın almaktır. Virwox gibi onları kabul edecek bazı platformlar vardır ve bunları bitcoin satın almak veya başka bir biçimde kripto satın almak için kullanabilirsiniz.

SONUÇ

Kripto para birimi satın almak her zamankinden daha kolay hale geldi. Ancak, sizin için en iyi ödeme yöntemini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler vardır.

Kripto para birimine yatırım yaparken veya Bitcoin satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri seçtiğiniz platformdur. İşlem ücretleri, kredi ve banka kartı desteği, gizlilik, banka veya döviz transferleri, dijital varlık satın almak için ödeme yöntemleri, popüler kripto para birimi desteği ve diğerleri gibi düşünülmesi gereken farklı hususlar vardır.

Kripto para birimi satın aldıktan sonra, büyük miktarlarda fiat para birimlerinde olduğu gibi güvenli bir depolama çözümü bulmalısınız.

Bir cüzdan adresi ve özel bir anahtarla yararlanabileceğiniz birçok farklı kripto para birimi cüzdan çözümü vardır. Dijital varlıklarınızı daha uzun süre tutmak isteyip istemediğinize veya çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak günlük olarak işlem yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, çevrimdışı donanım cüzdanları (kendi özel anahtarlarınızı kontrol ettiğiniz yerde) ve / veya çevrimiçi web arasında seçim yapabilirsiniz. vesayetli veya nezaretsiz olabilen tabanlı kripto para cüzdanları.

Kripto paralar oldukça uzun bir süredir varlar, ancak 2017’de benzeri görülmemiş yükselişi ve manşetlik yapilan haberleri ile insanların dikkatini çeken Bitcoin ne kadar güvenlidir almak için hangi yolları seçmeliyiz daha güvenli şekilde satın alımları nasıl gerçekleştiriz tüm bunları yazımızda öğreneceksiniz.

Bitcoin veya başka bir popüler kripto para birimi satın almak isteyen kişiler için yol gösterici.

Yükselişe her zaman liderlik eden Bitcoin (BTC) 8822.75 $ +% 0.43 , piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital para birimi. Ocak 2018’in başında, geçen yıllarda aynı anda sadece 750 $ ‘dan 20.000 $’ a yükseldi.

Nitekim Bitcoin ve Ethereum, Ocak 2018’de BTC’ye kıyasla yüzde olarak daha da büyük bir mutlak fiyat artışı işaret ettiği için, 2018’in Ocak ayında yaklaşık 1.400 dolarlık bir fiyata ulaştığından, en iyi iki kripto para birimi idi. yaklaşık 10 $.dan yükselişi başladı

Piyasa o zamandan beri önemli ölçüde azalmış olsa da, Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi dijital para birimleri birçok perakende ve kurumsal yatırımcı, alıcı ve satıcı için ilginç bir platform olmaya devam ediyor.

Aşağıda, insanların dijital para birimine ve kripto para birimine yatırım yapmasının, Bitcoin’i satın almanın yanı sıra bitcoin ve diğer dijital para birimlerini nasıl satın almaya başlayabileceğinizin en yaygın nedenleri ve nasıl alındığına göz atalım

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz