Anonim olarak kripto nasıl satın alınır | CryptoSlate

Kripto para biriminin bir paradoksu, erken benimsemenin hükümet karşıtı ve cypherpunk idealleri tarafından körüklenmesine rağmen, blok zinciri defterinin açık doğası nedeniyle kripto satın almanın ve tutmanın aslında geleneksel para birimlerinden daha izlenebilir olabilmesidir.

Öte yandan, kimliğini gizlemek için çaba sarf edenler gerçekten de anonim olarak kripto satın alabilirler. Bu makale, satış noktasından maskeleme işlemlerine kadar anonim olarak kripto satın almanın en etkili yollarını açıklayacaktır.

Adım 1: KYC Olmadan Kripto Satın Alın

KYC Olmadan Bir P2P Ticaret Platformu Bulun

Neredeyse tüm merkezi borsalar, kripto alıp satmak için kişisel kimlik gerektirir. Anonim olarak kripto satın almak için eşler arası bir platform kullanmanız gerekecek.

Kurallar ve düzenlemeler sürekli değiştiğinden, aşağıda listelenen platformlardan bazıları, anonimlik hedefine sahip olmalarına rağmen sonunda doğrulama gerektirebilir.

Örneğin, Binance gibi daha önce KYC olmayan birkaç platform, sonunda tanımlama gerektirecek şekilde değişti. Şu anda, yalnızca kullanıcıları birbirine bağlamaya hizmet eden merkezi olmayan P2P platformları, kullanıcıların anonim olarak kripto satın almasına izin veriyor.

Paxful

Paxful’da ABD kullanıcılarının bir hesap oluşturduktan sonra kimlik göndermeleri gerekir. Ancak, bu makalenin yayınlandığı tarih itibariyle, ABD dışındaki kullanıcılar kimlikleri olmadan 1.000 ABD Dolarına kadar satın alabilir ve aktarabilir. Ancak, şimdilik bir kullanıcının bu gereksinimi atlamak için birden fazla hesap ve cüzdan oluşturmasını durduracak hiçbir şey yoktur. Kullanıcılar Amazon Hediye Kartları ile satın alma seçeneğine sahiptir.

Yerel Kriptolar

Localcryptos.com daha önce Local Ethereum olarak adlandırılıyordu, ancak daha fazla jetonu desteklemek için genişledikçe adını değiştirdi. Kimlik gereksinimi veya satın alma limiti yoktur. Web sitesine göre, kullanıcılar arasındaki tüm mesajlar uçtan uca şifrelenir. LocalCryptos’ta yaygın olarak kullanılan bazı ödeme yöntemleri Paypal, Western Union ve kullanıcıları kripto alımlarına bağlayabilen nakit para yatırmadır.

Bisq

Bisq, güvenli, özel ve sansüre dayanıklı olmak amacıyla kurulmuş bir borsadır. Para havalesi ve Amazon eGift Card da dahil olmak üzere itibari para ödemeleri yapmanın düzinelerce yolu vardır; ikincisi anonim olarak kripto satın almanın nispeten basit ve özel bir yoludur.

Adım 2: Kriptonuzu Karıştırın (Bitcoin ise)

Bir P2P borsasından satın aldığınız fonların güvenliğini artırmanın bir yolu, “karıştırma” adı verilen bir işlemdir. Bu teknik, bir işlemi daha sonra farklı adreslere gönderilen çok sayıda küçük işleme bölmeyi içerir. Buradaki fikir, fonların orijinal kaynağını izlemenin çok zor hale gelmesidir.

Bir dizi çevrimiçi hizmet bu tür bir hizmet sunar. En dikkat çekici olanı Blender’dır. Madeni paralarınızı cüzdanlarına yatırmanızı gerektirir, daha sonra bunları diğer kullanıcıların fonlarıyla karıştırıp size geri gönderirler. İşlem genellikle birkaç saat sürer.

Opsec’inizi daha da artırmak için parayı birden fazla adrese gönderebilirsiniz, ancak bu ücretleri artıracaktır. Ek olarak, zaman gecikmeleri, madeni paraların alıcı adrese ne zaman ulaşacağını manuel olarak ayarlamanıza izin vererek, herhangi birinin madeni paralarınızı belirli bir zaman çizelgesine göre izlemesini zorlaştırır.

İşte bazı popüler bitcoin karıştırıcıları.

  • blender
  • çip karıştırıcı
  • Wasabi Cüzdanı

3. Adım: Merkezi borsalar yerine DEX’leri kullanın

Binance, Kraken ve Crypto.com gibi merkezi borsalar birçok işlem türü için KYC gerektirirken, merkezi olmayan borsalar (bunun yerine yalnızca bir cüzdan adresi gerektirir) gerektirmez. Bu nedenle, mahremiyetle ilgilenenler, En iyi DEX’lere aşina olun ve bunların nasıl kullanılacağı.

Ayak İzi Analitiği — En İyi Dexe'ler
Ayak İzi Analitiği — En İyi Dexe’ler

Yaklaşık 400 DEX protokolü vardır ve çoğu benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte, tokenomiklerinde bazı farklılıklar vardır. 13 Mart itibariyle, TVL’nin en iyi 5 DEX’i Curve, Uniswap, PancakeSwap, Balancer ve Osmosis’tir.

Bu parça katkıda Ayak İzi Analizi toplum.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Ayak İzi Analitiği nedir?

Footprint Analytics, blok zinciri verilerini görselleştirmek ve içgörüleri keşfetmek için hepsi bir arada bir analiz platformudur. Zincir üzerindeki verileri temizler ve entegre eder, böylece herhangi bir deneyim seviyesindeki kullanıcılar hızla belirteçleri, projeleri ve protokolleri araştırmaya başlayabilir. Binden fazla pano şablonu ve bir sürükle ve bırak arayüzü ile herkes dakikalar içinde kendi özelleştirilmiş grafiklerini oluşturabilir. Footprint ile blockchain verilerini ortaya çıkarın ve daha akıllıca yatırım yapın.

 

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img