Apple ve Google koronavirüs izleme sistemi oluşturmak için işbirliği yapıyor

Apple ve Google bugün, hem iOS hem de Android'de çalışan ve koronavirüs hastalığı taşıyan biriyle iletişim kurduklarında insanları uyaran bir iletişim izleme sistemi ile ortaklık kurduklarını açıkladı.

Apple ve Google bugün, hem iOS hem de Android’de çalışan ve koronavirüs hastalığı taşıyan biriyle iletişim kurduklarında insanları uyaran bir iletişim izleme sistemi ile ortaklık kurduklarını açıkladı.

İki büyük akıllı telefon şirketi arasındaki bu işbirliği, sağlık görevlilerinin hastalığın yayılmasını etkin bir şekilde izlemelerine yardımcı olurken (ideal olarak) kullanıcıların gizliliğini ihlal etmiyor.

Halk sağlığı görevlilerinin #COVID19 yayılımını yavaşlatmasına yardımcı olmak için Google & Apple , kullanıcı gizliliği için güçlü kontroller ve korumalarla tasarlanmış bir iletişim izleme sistemi üzerinde çalışmaktadır. @tim_cook ve ben bu çabalar üzerinde birlikte çalışmaya kararlıyız. Diye belirti.

Her iki şirket ortak bir basın açıklamasında sağlık kuruluşlarının koronavirüsün yayılımını izlemelerine yardımcı olmak için iki aşamalı bir yaklaşım üzerinde çalıştıklarını söyledi . Sistem esasen telefon kullanıcıları arasındaki etkileşimleri izleyecekti ve COVID-19 teşhisi konduğunda, etkileşime girdiklerinde bildirim sağlayacak

Diğer şirketler, halk sağlığı yetkililerinden uygulamalar kullanarak Android ve iOS cihazlar arasında birlikte çalışabilirlik sağlayan API’ler yayınlayacak. Bu resmi uygulamalar, kullanıcıların kendi uygulama mağazalarından indirebilmelerini sağlayacak. ” İkincisi “daha ​​geniş bir Bluetooth tabanlı kişi izleme platformunu etkinleştirmek” olacaktır.

Bu, nedenle işe yarayacağını: İki kişi birbiriyle temasta olduğu her an , onların telefonları benzersiz tanımlayıcı anahtarları ile Kişilerden birine daha sonra COVID-19 teşhisi konulursa, telefonlarından uygulama izni ile, son 14 gün içinde anahtarlarını sakladığı diğer tüm kullanıcıları bilgilendiren anonim bir mesaj yayınlanır. Fikir, maruz kalmış olabilecek kişileri bilgilendirmektir – umarım onları karantinaya almaları ve muhtemelen test etmeleri istenecek  ancak gizliliğine ve istegine bağlı olarak paylaşım saglanacak.

Fikir şu ki, bu tuşların çalışması için bir uygulama gerekmez ve her 15 dakikada bir değişim saglanir  diğer cihazlardan tanımlayıcıların cihaz içinde işleneceğini söylüyor . Her iki şirket de kullanıcıların çalışması için bunu seçmeleri gerektiğini vurguluyor.

İki büyük akıllı telefon şirketinin birlikte çalıştığını görmek oldukça dikkat çekici. Basın açıklamasında söyledikleri gibi, “ Apple ve Google’da hepimiz, dünyanın en acil sorunlarından birini çözmek için birlikte çalışmak için daha önemli bir an olmadığına inanıyoruz.”

Her iki şirket de API’leri Mayıs ayında sunacak ve daha geniş iletişim izleme sistemi “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img