Arjantinliler rekor enflasyonun ortasında normal işler yerine “kazanmak için oyna” kripto oyunlarını tercih ediyor

yayla

Arjantin’in enflasyonla mücadelesi, rekor enflasyon fiat maaşlarının değerini düşürürken, insanların “kazanmak için oyna” kripto oyunlarına yönelmesine neden oluyor.

Güney Amerika’nın en büyük ikinci ekonomisi olan ülke, şu anda “kazanmak için oyna” olarak adlandırılan kripto oyun platformlarındaki kullanıcılar açısından dünya çapında beşinci sırada yer alıyor. Dünyanın en büyük kullanıcı tabanına sahip olan Arjantin merkezli Decentral Games’e yapılan ziyaretler, 2021’in tamamında yalnızca birkaç yüz ziyarete kıyasla, 2022’nin başından bu yana 9.400’e ulaştı.

Kripto oyunları popülerliği kazanmak için oynayın
Bu yıl 1 Mart ile 15 Mart arasında yaklaşık 2.400 Arjantinli Decentral Games platformlarını ziyaret etti.

Bu arada, Brezilya da sıralamada yükseldi ve şu anda bu platformlardaki kullanıcılar açısından yedinci.

Enflasyon tüm hızıyla devam ediyor

Hem Arjantin hem de Brezilya yüksek düzeyde enflasyonla karşı karşıya ve sadece birkaç yıldır hiperenflasyon durumunda olan Venezüella’nın gölgesinde kalıyor. İnsanlar arıyor

Arjantin’in enflasyonu yıllık bazda %50’nin üzerindeydi ve maaşlar birlikte artmadı, Brezilya’da ise enflasyon 2021’de iki katına çıkarak yıllık %10’a çıktı.

Son dört yıldaki enflasyon seviyeleri
Son dört yıldaki enflasyon yüzdeleri

Decentral Games, bu ülkelerde enflasyonun artmaya devam edeceğine ve insanların oyna-kazan oyunlarına yönelme eğiliminin yakın gelecekte devam edeceğine inanıyor. Şirketin yatırımcı ilişkileri başkanı Gabriel Mellace şunları söyledi:

“Gençler sadece kârlılık aramıyorlar. Onlar da eğlence arıyorlar.”

Oyna-kazan nasıl çalışır?

Büyük metaverse oyun platformlarının çoğu, insanların ekosisteme katılmadan önce “karakterleri” olan bir NFT satın almalarını gerektirir. Tek bir NFT’nin maliyeti genellikle binlerce doları bulabilir ve bu da onları dünyadaki insanların büyük çoğunluğu için karşılanamaz hale getirir.

Bununla birlikte, bu platformlar, temel olarak sahiplerin NFT karakterlerini başka bir kullanıcıya ödünç vermelerine izin veren bir sistem olan “NFT delegasyonları” sunar. Kullanıcı daha sonra ekosisteme katılabilir ve “kiralık” NFT aracılığıyla oyna-kazan kripto oyunları gibi şeylerle meşgul olabilir.

28 yaşındaki DJ Franco Villaflor, söylenmiş Bloomberg News, metaverse’de poker oynayarak ayda yaklaşık 1500 dolar kazanıyor, temelde bir ayda DJ olarak normal işini yaparken kazanacağı şey bu. Seans boyunca kazandığının %40’ına mal olan bir NFT kiralıyor.

Günlük özetinizi alın Bitcoin, DeFi, NFT ve Web3 CryptoSlate’den haberler

bir Köşe Kripto Pazarında 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img