Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un Büyük Bir Şekilde İyileşmeye Hazır Olmayabileceğini Söyledi

Kripto piyasalarındaki son çöküş, başta Bitcoin olmak üzere herkesi şaşırttı. Birçok madeni para, büyük ölçüde ve çok hızlı bir şekilde değer kaybetti. Yatırımcılar panik içinde satmaya devam ettiğinde bir numaralı kripto Bitcoin bile büyük bir darbe aldı. Birçoğu bir iyileşme umuyor olsa da, fırtına hala yükseliyor. Ayrıca, yatırımcılar kargaşaya düştüğü için piyasada birçok spekülasyon var.

İlgili Okuma | Bitcoin Borsası Çıkışları, Yatırımcıların Biriktirmeye Başladığını Gösteriyor

Tüm bu kaosla birlikte, BitMex’in kurucu ortağının hem Bitcoin hem de Ethereum alt seviyelerini tahmin etmesi şaşırtıcı değil. Göre Hayes, Bitcoin 25.000-27000 $ arasında gevşeyecek, Ethereum ise 1700-1800 $ arasında kalacak. Bu, her iki kriptonun da birkaç ay önce ticaret yaptığından çok uzak.

Hayes, tahminlerde bulunma nedenlerine ilişkin olarak, Terra tarafından yakın zamanda yapılan 80.000 BTC satışının Bitcoin satma çılgınlığını azalttığına dikkat çekti.

Bu dip seviyenin bir başka nedeni de, hisse senetleri toparlanırken BTC’nin geride kalması. Geçen hafta, Wall Street bazı pozitifler görürken, Bitcoin 29 Mayıs’tan 30 Mayıs’a kadar bunun yerine 29.000$+’a düştü. 31 Mayıs ve 1 Haziran’da fiyat 31.000$’a yükseldi ancak şimdi 29.000$ ile 30.000$ arasında dalgalanıyor. .

BTC 30 bin doları aştı | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Federal Rezerv vergileri artırdığını açıkladığında kripto piyasası düşüş eğilimine girdi. Bazı yatırımcılar hala satıp satmama konusunda kararsızken, vergi yürürlüğe girer girmez piyasa en kötüye gitti.

Olay panik satışına neden oldu ve birçok yatırımcı yatırımlarını kaybetti. Örneğin, 40 bin dolarlık dirence ulaşan Bitcoin, aşağı doğru sarmal yaptı ve o zamandan beri en az %9,40 kaybetti. Düşen kripto fiyatlarının yanı sıra, küresel kripto para piyasası da büyük ölçüde düştü.

Bitcoin ve Ethereum İyileşmesi İçin Bir Umut Var mı?

Hayes’e göre, hiç kimse yakın gelecekte bir toparlanma öngöremez. Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırması, enflasyonla mücadeleye yardımcı olmak içindi. Ne yazık ki, bu koşullar hala yaygın ve oranlar hala orada. Yani, piyasa hala hareket etmeye hazır değil.

Kontrolden çıkan düşüş eğiliminin bir diğer nedeni de kısa vadeli kripto yatırımcılarıydı. Bu grup, kârlılık geri gelene kadar beklemeye inanmıyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Geçici Olarak 31.000 Doların Üzerinde Duruyor, Boğa Rallisi mi, Tuzak mı?

Gelecekteki ralli için varlıklarını belirsiz bir şekilde tutmaktan daha düşük bir kayıpla satmaya daha istekliler. Bununla birlikte, Hayes bir iyileşmenin daha sonra gelebileceğine inanıyor. Ancak olması gerekiyorsa, birçok satıcı pozisyonlarından çıkmak ve bir miktar değer elde etmek zorunda.

Rallinin beklendiği zamana gelince, Hayes bunun kısa vadeliler varlıklarını sattığında gerçekleşebileceğini ima etti. Bu nedenle, tüm yatırımcılara sabırlı olmalarını ve Ethereum’un yıl sonuna kadar hala 10.000 dolarlık tahminlere ulaşabileceğini ummalarını tavsiye etti.

Pixabay’den öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img