Arthur Hayes’in Crystal Ball Tahminleri: Ethereum’dan 5 Basamağa

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Ethereum için bir tahmin yayınladı. İçinde İleti “Five Ducking Digits” başlıklı Hayes, piyasa değeri açısından ikinci kripto para birimi için yükseliş durumunu ortaya koyuyor.

İlgili Okuma | Ethereum Boğa Sinyali: Son zamanlarda 1.2 Milyon ETH Borsadan Çıktı

Yazma sırasında, Ethereum son 24 saatte %5 karla 3.400 dolardan işlem görüyor.

ETH’nin fiyat trendleri 4 saatlik grafikte yukarı yönlü. Kaynak: ETHUSD İşlem Görünümü

NewsBTC’nin bildirdiği gibi Hayes, mevcut finansal sistemin Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bir sonucu olarak yeni bir aşamaya başladığına inanıyor. Uluslararası toplum, tepki olarak eski ülkeye yaptırımlar uyguladı.

Rusya uluslararası finans sisteminden koparıldı, sosyal seçkinleri cezalandırıldı ve altın rezervlerine el konuldu. Hayes, tezinde Vladimir Putin liderliğindeki ülke ve diğer süper güçlerin ABD dolarını küresel rezerv para birimi olarak tahttan indirmeye zorlayacaklarını savundu.

Bu, insanlar değer depolarına ve tarafsız para sistemlerine kaçacakları için daha yüksek Altın ve Bitcoin fiyatlarına yol açacaktır. Hayes’in son yazısı, kripto para birimlerine fayda sağlayacak küresel finansal kriz fikrini takip ediyor.

Hayes Ethereum Tahmini, Finans Sektörü Neden Onu Kucaklayacak?

Eski BitMEX, Ethereum’un iki ana faktörün arkasında takdir göreceğini savundu. İlk olarak, “The Merge” ile ETH 2.0 yeteneklerinin tam dağıtımı.

Bu etkinlik, Ethereum’un yürütme katmanına veya konsensüs katmanıyla ETH 1.0’a veya Proof-of-Stake blok zinciri olan ETH 2.0’a katılacak. ETH’nin ağ enerji tüketimini %99 oranında düşürmeye ayarlanmış, dijital varlığa güçlü bir anlatı sunacak: ESG uyumlu hale gelecek.

Başka bir deyişle, kurumlar, konsensüs algoritmasına dayalı olarak herhangi bir geri tepmeyle karşılaşmadan kripto para birimine dayalı yatırım ürünleri ticareti yapabilecek ve oluşturabilecekler. Tesla, Bitcoin’e yatırım yaptığında, şirketin CEO’su Elon Musk, onu bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi bırakmak zorunda kaldı.

İlk kripto, onu eleştirenler tarafından çevre için bir tehdit olarak görülüyor.

Birleştirmeden sonra, Ethereum, düğüm doğrulayıcılarına ETH’yi staking ve ağı güvence altına alma ödülleri sağlayacak. Bu başka bir anlatı yaratacak, Ethereum, finans sektöründeki seçkinler için “finansal danışmanların” yararına bir tahvil olarak kabul edilebilir.

Böylece, daha fazla benimsenme görebilir. Hayes’in açıklaması şu şekilde:

(…) ETH 2.0’ın ESG uyumlu etiketiyle (entelektüel kemikleşmenin başka bir damgası) eşleştirilmiş ve katman-1 (L1) “Ethereum katilleri” kadrosundan daha çekici olan protokol metrikleri, ETH’yi göreceli olarak fevkalade düşük değerli kılıyor Bitcoin, fiat ve diğer L1 rakiplerine karşı.

ETH Sahipleri En Büyük Kazananlar Olacak

Hayes tarafından sağlanan verilere göre, “Birleşme”, pay sahiplerine başlangıçta %8 ila %11,5 arasında bir Yıllık Yüzde Oranı (APR) sağlayacaktır. Bir tahvil gibi işleyen bir varlık olarak ETH, yeni yatırım fırsatları sunacaktır.

Tahvil, iki taraf, bir şirket, hükümet veya bu durumda Ethereum ağı arasında oluşturulan bir borç şeklidir. Basit bir fiyat tahmininin ötesinde, Hayes, ETH yaklaşmakta olan “Birleştirme” için hazırlanırken tüccarları bu yeni olasılığı düşünmeye davet etti. dedi ki:

ETH’nin bir tahvil olarak değerlendirilebileceğine veya edilmesi gerektiğine inanıyorsanız, uzun vadeli faiz oranınız ve ETH ödül varsayımlarınız göz önüne alındığında, bir yatırımcı olarak ETH’yi bugünün fiyatlarından satın almaya istekli olmalısınız (…)

Bu ticaret fırsatı, PoS yeteneklerinin tam dağıtımıyla birlikte yeni sermaye çekecek. Kripto riskine maruz kalmak isteyen, ancak baskın konsensüs algoritması PoW olduğu sürece elde edemeyen “ESG dostu” yatırımcılardan gelen para. Hayes ekledi:

ETH, ESG fonlarının daha sonra yatırım yapabileceği ESG dostu, POS blok zinciri haline geldiğinde tüm duygular değişecek. Bu, ETH’nin sınıflandırması nedeniyle artık güvenli bir şekilde yatırım yapabilen yüz milyarlarca ABD doları değerindeki mütevelli heyetine ETH’yi açar (…).

İlgili Okuma | TA: Ethereum Kazançları Kesiyor, Anahtar 3.200 Dolar

Hayes, önümüzdeki aylarda ETH’nin katman-1 sektöründe daha iyi performans göstereceğine inanıyor. Bu etkinlik Cardano, Terra, Avalanche, Solana ve Polkadot gibi “ETH Katillerinden” pazar payı alabilir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img