ASX, Rakip Şirketi ‘Ezmeye’ çalışmakla suçlandı

Fintech firmasının iSignthis CEO'su, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nı (ASX) rakip Avustralya Ulusal Menkul Kıymetler Borsası'nda (NSX) blok zincir tabanlı bir ticaret sistemi olan ClearPay'ın lansmanını geciktirmeye çalışarak pazar lideri konumunu kötüye kullanmakla suçladı.

İSignthis ve NSX arasındaki ortak girişim olan ClearPay ticaret katılımcıları, hisse senedi kaydı ve borsa arasındaki güncel muhasebeyi kolaylaştırmak için dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanıyor. Şubat ayında halka açık olmasına rağmen , hem iSignthis hem de NSX’in CEO’su John Karantzis, haberin önceden sızdırıldığını ve haberin ASX’in 2 Ekim’de ISX hisselerinin ticaretini askıya almasına yol açtığını iddia etti.

Karantzis, ASX’in ClearPay’e “kamuoyu araştırması” düzenlediğini ve çözüm servisi Austraclear’ın yanı sıra kendi işyeri DLT tabanlı ticaret sistemiyle nasıl rekabet edeceğini söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse, [ASX] şu anda bizi ezmeye çalışırken oldukça iyi bir iş çıkarıyor.”dedi.

ASX, yaklaşık beş yıldır yaşlanma temizleme sistemi için DLT tabanlı bir yedek üzerinde çalışmaktadır. Başlangıçta Nisan 2021 için planlanmış olmasına rağmen, borsa Mart ayı sonunda koronavirüsün neden olduğu belirsizlik nedeniyle lansman tarihini geciktireceğini söyledi . O sırada Karantzis, ClearPay’in 2021 başlarında bir ara lansman yolunda olduğunu söyledi.

ASX, 2019 boyunca on kat artış gösteren iSignthis hisselerini askıya aldığını açıkladı, böylece bir pazar araştırması grubu şirketin açıklamaları, yönetimi ve hissedar yapısı hakkında endişelerini dile getirdikten sonra bir inceleme yapabilir.

Aralık 2019’da iSignthis, askıya alınmanın yasadışı olduğunu iddia ederek borsaya karşı yasal işlem başlattı. Ardından, bu Nisan ayında, ASX’in iSignthis’in yasayı çiğnediğini iddia eden 41 sayfalık bir rapor yayınlamasını engelleyecek bir ihtiyati tedbir talep etti. Bu mahkeme tarafından reddedildi.

Karantzis yaptığı açıklamada, “ISX kurulu, ASX’in gerekçelerini, aslında yanlış bilgi ve varsayımlara dayanan bir dizi hatalı sonuç oluşturan temelde kusurlu bir belge olarak kabul ettiğini reddetti . dedi”

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img