Avrupalıların% 66’sı Coinlerin Önümüzde ki 10 Yılda Hala Var Olacağına İnanıyor

BitFlyer'ın yaptığı ankete göre, Avrupalıların üçte ikisi kripto para biriminin uzun vadede hala kullanımda olacağını düşünüyor.

Çarşamba günü, borsaların Avrupa kolu olan BitFlyer Europe tarafından yürütülen ikinci yıllık Kripto Güven Endeksi anketi, katılımcıların %66‘sının kripto para birimlerinin 10 yıl içinde var olmaya devam edeceğine inanıyor.

Borsa, Google Anketleri aracılığıyla gerçekleştirilen anketin, 10 Avrupa ülkesinde 10.000 kişiyi sonuçlarına ulaşmaya çağırdığını söyledi. 2020 de, bir yıl önce yapılan anket sonuçlarına göre %3‘lük bir artış var. BitFlyer’in, koronavirüsün küresel ekonomi üzerindeki “sakatlama etkisine” rağmen kripto para birimlerine artan güven gösterdiğini söyledi.

Bir COVID-19 izleme sitesi olan Worldometer’e göre, şu ana kadar 218.000’den fazla ölümle birlikte dünya genelinde toplam 3,1 milyondan fazla korona virüs vakası yaşanmıştır. Küresel ekonomiye etkisi çok büyük oldu ve tahminler ile Büyük Buhran’dan bu yana her şeyden daha büyük bir durgunluğa yol açacağı tahmin ediliyor.

Anket sayılarına bakıldığında, Avrupa Birliği’nde pandemiden en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’nın, kripto paraların geleceği konusunda en iyimser olduğu ve neredeyse dörtte üçünün (% 72) kripto paraların 10 yıl içinde hala var olmaya devam edeceğine inandığı ortaya çıktı. Arkasından Hollanda ve Polonya geliyordu, bu ülkelerden katılımcıların% 70’i kripto para birimlerinin on yıl içinde var olmaya devam edeceğini söylüyor. İspanya% 68 ile üçüncü en iyimser ülke oldu.

BitFlyer Avrupa COO’su Andy Bryant, “Kripto para birimlerinin ana akım bilincine yavaş ama istikrarlı bir şekilde ilerlediğini gösteren bu sonuçları görmek memnuniyet verici,” dedi

Anketi yanıtlayan İngilizler kendinden en az emin olan kesim olduğu ortaya çıktı. Yine de, yarıdan fazlası (% 56) hala finansal teknoloji için uzun vadede görüşlere sahip. Fakat İngiltere sonuçları da önemli ölçüde yükselmiştir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img