Avustralya, 175 Milyar Dolarlık Devasa Bir Blok Zinciri Endüstrisi Yaratmayı Planlıyor ⋆ ZyCrypto

Avustralya, 175 Milyar Dolarlık Devasa Bir Blok Zinciri Endüstrisi Yaratmayı Planlıyor

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Blockchain teknolojisi son zamanlarda büyük dalgalar yaratıyor. Teknoloji o kadar popüler ve görünüşte etkili hale geldi ki, ulusal yetkililer bile fark etmeye başladı. Gerçekten de, bazı hükümetlerin sağlık ve eğitim sektörleri gibi ulusal hizmetleri yönetmek için halihazırda blok zincir teknolojisini kullandığına dair bir dizi rapor var.

Şimdi, Avustralya’nın da bu sinyalleri aldığına dair işaretler var. Avustralya hükümetinin, bankacılık, eğitim ve ihracat dahil olmak üzere çeşitli sektörlerin yönetiminde blok zinciri teknolojisini uygulamak için son bir yıldır boru hattında planları olduğu ortaya çıktı. Bu hareketin yaklaşık 175 milyar dolar değerinde bir blockchain endüstrisi yaratması bekleniyor.

İhracat Fırsatlarını İyileştirin

Blockchain teknolojisinin Avustralya’da ele alması beklenen ana konular arasında anahtar, ihracat endüstrisinin iyileştirilmesidir.

Blockchain teknolojisinin, bir ihracat endüstrisinde gerçekten devrim yaratabilecek bir şey olan tedarik zinciri yönetimini düzene sokmada çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Aslında, Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, teknolojinin Avustralya ürünleri için ihracat fırsatlarını iyileştirmede büyük bir rol oynayabileceğini söyledi.

Birincisi, Avustralya, şarap endüstrisine büyük ölçüde fayda sağlayan bir faktör olan temizlik ve yeşil bir çevre imajını satmayı başardı. Ülkenin şarap ihracatı 1,9 milyar dolar değerinde (2019 rakamlarına göre). Blockchain teknolojisi bu geliri daha da genişletebilir.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Yerel Girişimler İçin Destek

Hükümet, ihracat ve bankacılık sektörlerini düzene sokmanın yanı sıra, dijital teknolojileri yöneten politikaları da yeniden değerlendirmeyi planlıyor. Bu da, yerel girişimleri sektörün büyümesine yardımcı olacak daha iyi ve daha etkili düzenlemelere maruz bırakacaktır.

Nitekim, çeşitli hükümetler blok zinciri ve kripto endüstrisini düzenlemek için çaba sarf etti ve bu uzun vadede insanlara faydalı olacak. Ayrıca, daha fazla kullanım durumu geliştirildikçe çeşitli ekonomik sektörlerde devrim yaratmak için yeni teknolojinin yayılmasının yaygınlaştırılmasında da rol oynayacaktır.

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img