Axie Infinity, hacklenmeden önce oyuncularını kaybediyor | CryptoSlate

Oyuncuların son hack nedeniyle popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity’den ayrıldığı inancının aksine, mevcut bilgiler platformun kullanıcılarının neredeyse yarısını soygundan önce bile kaybettiğini gösteriyor, Bloomberg News rapor edildi.

Axie Infinity oyuncularını kaybediyor

28 Mart haftasında CryptoSlate, oyun için kripto işlemlerini kolaylaştıran köprü yan zinciri Ronin Network’ün bilgisayar korsanlarına 600 milyon dolardan fazla kaybettiğini bildirdi.

Bu, geliştiricinin platformdaki oyuncular için para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almasına ve bunun platformdaki kullanıcı sayısını etkilemiş olabileceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Ancak oyna-kazan projesinin arkasındaki geliştirici Sky Mavis tarafından sağlanan verilere göre, günlük aktif kullanıcı sayısı (DAU) 23 Mart soygunundan önce bile düşüyordu.

Kaynak: Bloomberg

Verilere göre oyun, şu anda yaklaşık 1,48 milyon kullanıcısı olan DAU’sunun yaklaşık %45’ini kaybetmişti. Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8 milyonu aşkın kullanıcıdan çok uzak.

Slaytı açıklamak

Nansen’de bir veri gazetecisi olan Martin Lee, kullanımdaki düşüşün arkasındaki faktörlerden birinin, oyunun yerel para birimi Smooth-Love Potion’ın (SLP) büyük pazar dengelemesi olduğunu ve bunun Aralık ayında gerçekleştiğini ve fiyatın düşmesine neden olduğunu söylüyor. .

Oyuncuların kazançlarındaki ve ödüllerindeki düşüş, istemeden ilgilerinin düşmesine neden oldu. Lee ayrıca, fiyat düşüşünün de para birimini daha yüksek oranlardan satın alan kullanıcılar için korku yarattığını belirtiyor. Ayrıca çoğu oyuncu, oyunu canlandıracağını umdukları oyunun “Origin” adlı yeni yamasını bekliyor.

Ayrıca, platformun geri ödeme için bir zaman çizelgesi sağlayamamasının, oyuncuların aktivitesinde daha fazla düşüşe yol açabileceği de dikkate değerdir. çünkü platformun çalınan fonları geri alma, iade etme ve hatta genel güvenliklerine artık güvenemeyebilirler. Oyuncular, bunun yerine diğer özdeş oyunlara geçiş yapmak isteyebilirler.

Hacker varlıkları transfer etmeye başladı

Başka bir CryptoSlate raporuna göre, zincir üstü veriler, bilgisayar korsanının izlerini örtmek amacıyla çalınan bazı varlıklarını taşımaya başladığını gösteriyor.

Rapora göre, bilgisayar korsanı Tornado Cash’e 1000’den fazla ETH aktardı, ancak bilgisayar korsanının varlıkları fiat’a dönüştüremeyeceğine dair göstergeler var çünkü yalnızca merkezi borsalar bu tür miktarları çalıştırmak için yeterli likiditeye sahip olacak.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img