Axie Infinity: Origin’i Oynamalı mıyım?

Önemli Çıkarımlar

Axie Infinity: Origin erken erişim modunda başlatıldı. Oyuncular, bir Axie Infinity hesabı oluşturarak ve Sky Mavis Hub’ı indirerek yeni oyunu ücretsiz olarak deneyebilirler. Origin, sıralı dönüşler, yeni mekanikler ve yenilenmiş oyun dahil olmak üzere çok talep edilen birkaç iyileştirmeyi uygular. Bu makaleyi paylaş

Crypto Briefing, popüler oyna-kazan oyununun güncellenmiş bir sürümü olan Axie Infinity: Origin’in erken erişim sürümünü araştırıyor.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, Axies adlı sevimli, kabarık yaratıkları toplama ve onlarla savaşma etrafında dönen bir oyundur. Geçen yaz ana akım haline geldi ve oyuncuların “kazanmak için oynayabileceği” yeni bir tür kripto oyunu ortaya çıkardı ve oyunu oynayarak zaman geçirerek gerçek dünya değerine sahip jetonlar üretti.

Axie mania, oyunun AXS token fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 164$’a ulaştığı ve sadece dört ay önce 10$’ın altına düştüğü için Kasım ayında zirve seviyelere ulaştı. Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerden oyuncular günde birkaç saatini oyuna ayırarak asgari ücretin iki katından fazlasını kazanabileceklerini gördüler. Bununla birlikte, oyunun ekonomisiyle ilgili sorunlar, SLP ödül belirteçlerinde büyük bir fazlalık yarattı, bu da onu daha az karlı hale getirdi ve daha fazla para odaklı oyuncuların göç etmesine yol açtı. Son aylarda oyun, azalan bir kripto pazarının ortasında oyuncu tabanına tutunmak için mücadele etti. Axie NFT’lerinin, eskiden en az 600$’a satılan oyunu oynaması gerekiyordu; şimdi yapabilirsin toplamak 60 dolardan daha az bir fiyata üç kişilik bir ekip.

Axie’nin sıkıntıları geçen ay, oyunda jeton ticareti yapmak için kullanılan Ethereum yan zinciri Ronin Network’ün büyük bir saldırıya uğramasıyla yoğunlaştı. Birisi, 550 milyon dolar değerinde Ethereum ve USDC’yi çalmak için blok zincirinin doğrulayıcılarının kontrolünü ele geçirdi. Axie geliştiricisi Sky Mavis, hırsızlığı altı gün sonra keşfetti ve etkilenen kullanıcıların geri ödeneceğini doğrulayan bir duyuru yayınladı, ancak itibarı haberlerde hala bir darbe aldı.

Axie’nin hızlı yükselişine ve düşüşüne rağmen Sky Mavis bundan vazgeçmedi. Spot ışığında olduğu süre boyunca, Axie, oyuna hala sadık olan güçlü bir oyuncu topluluğu yetiştirdi. Sky Mavis, tüm oyuncular için eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim yaratmak için oynanışını ve oyun içi ekonomisini geliştirerek oyunu eski ihtişamına döndürmeye kararlı.

Axie’nin geliştiricileri, oyunu Axie Infinity: Origin adlı yeni bir sürümde yeniden tasarladı. Eskiden basit ve tekrarlayan bir savaş sistemi yenilendi ve ete kemiğe büründü, bu da karmaşık strateji ve teori oluşturma için daha fazla fırsat yarattı. Daha önce giriş ücreti nedeniyle oyundan men edilen oyuncular artık oyunu bir başlangıç ​​Axies ekibiyle ücretsiz oynayabilirler. Axie Infinity: Origin’in lansmanı Ronin saldırısı nedeniyle ertelenirken, bu hafta erken erişim sürümüyle yayına girdi. Crypto Briefing, orijinal oyuna kıyasla nasıl olduğunu ve şimdi Axie çetesine katılma zamanının gelip gelmediğini görmek için yeni oyuna ilk kez baktı.

Origin’e Başlarken

Axie Infinity: Origin’i kullanmaya başlamak için önce bir Axie Infinity hesabı oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için şuraya gidin: resmi internet sitesi ve adımları izleyin. Bu aşamada, bir oluşturmanıza gerek yoktur. Ronin zincir cüzdanancak gelecekte Axies satın almayı planlıyorsanız, bunu yapmaya ve hesabınıza bağlamaya değer.

Ayrıca indirmeniz gerekecek Gökyüzü Maviş Hub, Axie Infinity için oyun başlatıcısı. Hub çalışır duruma geldiğinde, Axie Infinity: Origin’i indirme ve yükleme seçeneğiniz olmalıdır. Oyun, mobil cihazlarda çalışacak şekilde optimize edilmiştir, bu nedenle fazla yer kullanmaz; hub ve Axie Infinity oyunu 500 megabaytın altında bellek kaplar. Artık tek yapmanız gereken Axie Infinity hesabını kullanarak oturum açmak ve oynamaya başlamak.

Oyunun öğreticisi, oyunun mekaniğini açıklamak için iyi bir iş çıkarıyor ve kaçırdığınız her şey, macera modunun geri kalanını oynayarak kolayca alınabilir. Siz ilerledikçe, aralıklı olarak yeni oyun özellikleriyle tanışırsınız. Axie rünleri, tılsımlar ve üretim sisteminin hepsinin kendi mini eğitimleri vardır ve macera modu aşamalarını tamamlamak bu kaynakları ödüllendirerek hemen deneyebilmeniz için bu kaynakları ödüllendirir.

Axie Infinity: Origin oyunu (Kaynak: Axie Infinity)

Oyun, orijinal Game Boy oyunlarından Magic: The Gathering ve Pokémon savaşları gibi kaynak tabanlı kart oyunları arasında bir geçiş gibi oynuyor. Oyuncular, destelerinden çekilen bir kart eliyle belirlenen olası hareket havuzlarıyla birbirlerinin Eksenlerine (veya PvE yaratıklarına) karşı saldırılar başlatabilir. Bazı kartlar, Axies’inizin hasar vermesine izin verirken, diğerleri müttefiklerinizi iyileştirir veya korur. Oyuncular her turda kart oynamak için kullanılan sınırlı bir enerji havuzundan çekerler. Çoğu hamlenin gerçekleştirilmesi bir enerji noktasına mal olur; ancak, daha güçlü kartlar, işleri dengede tutmak için enerjinizin daha fazlasını kullanmanızı gerektirir.

Pokémon’da olduğu gibi, Axies, türlerine bağlı olarak diğer Axe’lerden daha güçlü veya daha zayıftır. Örneğin, canavar türü Eksenler sürüngen Eksenlerine karşı %15 daha fazla hasar verir, ancak sucul Eksenlerden %15 daha fazla hasar alır. Pokémon’da analogu olan bir başka mekanik de rune sistemidir. Bunlar, tutulan öğelere benzer şekilde işlev görür ve Axie’ye özel bir yetenek veya pasif etki kazandırır.

Axie Infinity’nin orijinal sürümüyle karşılaştırıldığında, Origin çok talep edilen birkaç geliştirmeyi hayata geçirdi. Dönüşler sıralıdır ve daha hızlı, daha dinamik bir oyun oynamaya olanak tanır. Ek olarak, daha agresif oyun tarzlarını teşvik etmek için oyuncunun enerjisi ve kartları her turda sıfırlanır. Diğer birkaç oyun öğesi de yenilendi. Bir Rage tamircisi kritik vuruşların yerini aldı, Axie’nin göz ve kulak özelliklerinin artık kendi kartları var ve yeni rün ve çekicilik mekaniği oyuna derinlik katıyor.

Bununla birlikte, çok şey değişmiş olsa da, orijinal oyunun tadını çıkarmakta zorluk çekenler yeni sürümü cansız bulabilirler. Oyun, özellikle diğer oyunculara karşı rekabet etmekle ilgilenmiyorsanız, tekrarlanabilir hale gelebilir. Tabii ki, bunu yapmak için kendi NFT Eksenleriniz için para harcamanız gerekecek. Başlangıçta ucuz bir başlangıç ​​seti satın almak iyi olabilir, ancak rekabetçi kalabilmek için bunları hızla yükseltmeniz gerekecek ve bunu yapmak muhtemelen ucuz olmayacak.

Yine de, Origin erken erişim ile oynamaktan keyif aldıysanız, resmi lansmandan önce birkaç Axies toplamaya değer olabilir. Origin yeni bir oyuncu grubunu çekmeyi başarırsa, gelecekte Axies’e olan talep artabilir.

Bununla birlikte, Origin’in erken erişim sürümünde kaydedilen tüm ilerlemelerin ve toplanan kaynakların, oyunun tam sürümünden önce sıfırlanacağını da belirtmekte fayda var. Son sürüm yayına girdiğinde oyunun yeni oyuncular getirmeye başlaması biraz zaman alabilir. Ancak bu arada, yeni oyunun nasıl çalıştığına erkenden aşina olmanın zararı yok.

Açıklama: Bu özelliği yazarken, yazar ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

AVAX veya LUNA’da 600 $’a kadar kazanın

Önümüzdeki 100 milyon insanı kriptoya getirme hedefimizle Celsius, topluluğumuz için her zaman en iyi deneyimleri ve fırsatları sağlamaya çalışıyor. Buna arama yapmak da dahildir…

Axie Infinity Network 551,8 Milyon Dolarlık Exploit Hit

Olayın ardından Ronin köprüsü ve Katana borsası durduruldu. Axie Infinity Network Güvenlik Açığı Çekiyor Popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity’nin temelini oluşturan blok zinciri Ronin Network,…

Axie Infinity’nin Blockchain’i Yönetim Simgesini Başlattı

Sky Mavis’in Ronin blok zinciri RON için yönetim belirteci piyasaya sürüldü. Blok zinciri oyununun kurucusu Axie Infinity, oyunun başarısını ölçeklendirmek için Ronin blok zincirini yarattı. Merkezi olmayan…

Axie Infinity’nin Popülaritesindeki Patlamanın Sebebi Nedir?

Axie Infinity son haftalarda hızlı bir yükseliş yaşadı ve oyunun yerel jetonu AXS bu ay %469 arttı. Ancak, patlama daha büyük bir büyümenin başlangıcı olabilir…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img