Axie Infinity’nin Ronin Ağı, 600.000.000 Dolarlık Saldırı Mağdurlarını Kurtarmaya veya Geri Ödemeye Söz Verdi

600.000.000 dolardan fazla bir süre önce saldırıya uğrayan Axie Infinity (AXS) köprüsünün arkasındaki geliştiriciler, çalınan tüm fonları geri alacaklarını veya tazmin edeceklerini söylüyorlar.

güncellenmiş olarak haber bülteniAxie Infinity’den Ronin Network, 600 milyon dolardan fazla Ethereum (ETH) ve USD Coin’i (USDC) kimin çaldığını keşfetmek için blockchain kaşifi Chainalysis ve güvenlik şirketi Crowdstrike ile kapsamlı bir soruşturma yürüttüğünü söyledi.

Özellikle AXS için yapılmış Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin Network, ilan edildi Salı günü Twitter’daki hack, Ronin köprüsünün 173.600 ETH ve 25.5M USDC için sömürüldüğünü belirtti.

Axie Infinity, dijital koleksiyon ürünleri üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve ticaretine izin verilen paydaşlar olan oyuncularla blok zincirine dayalı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Saldırganın sahte para çekme işlemleri yapmak için özel anahtarları hackledikten sonra iki işlemde Ronin ağındaki fonları boşalttığı bildirildi.

Ronin zincirinin dokuz doğrulayıcı düğümü vardır ve dokuz imzadan beşinin bir para yatırma veya çekme olayını tanıması gerekir.

Saldırgan, Axie Infinity’nin oyun geliştiricisi Sky Mavis’e ait dört düğümün ve Axie DAO (merkezi olmayan özerk kuruluş) tarafından kontrol edilen bir düğümün kontrolünü, sosyal mühendislik ve insan hatasının bir kombinasyonu yoluyla ele geçirdi.

açıklar Ronin,

Doğrulayıcı anahtar şeması, buna benzer bir saldırı vektörünü sınırlayacak şekilde merkezi olmayan şekilde ayarlandı, ancak saldırgan, Axie DAO doğrulayıcısının imzasını almak için kötüye kullandıkları gazsız RPC düğümümüz aracılığıyla bir arka kapı buldu. .

Bu, Sky Mavis’in yoğun kullanıcı yükü nedeniyle ücretsiz işlemleri dağıtmak için Axie DAO’dan yardım talep ettiği Kasım 2021’e kadar uzanıyor. Axie DAO, Sky Mavis’in kendi adına çeşitli işlemleri imzalamasına izin verdi. Bu, Aralık 2021’de durduruldu, ancak izin verilenler listesine erişim iptal edilmedi.

Saldırgan Sky Mavis sistemlerine eriştiğinde, gazsız RPC kullanarak Axie DAO doğrulayıcısından imza alabildiler.”

Ronin Ağı, köprüyü geçici olarak duraklattı ve doğrulayıcı eşiğini beşten sekize çıkardı.

Sky Mavis ve Axie Infinity’nin kurucu ortağı ve COO’su Aleksander Leonard Larsen, diyor Twitter’da, projenin ağı daha da merkezi olmayan hale getirmek için yeni doğrulayıcılar eklemeyi planladığını söyledi.

O da diyor Sky Mavis, “tahliye edilen tüm fonların geri alınmasını veya geri ödenmesini sağlamaya kararlıdır.” Ronin Ağı, bilgisayar korsanını yakalamaya çalışmak için “doğrudan çeşitli devlet kurumlarıyla çalışıyor”.

Çalınan fonların çoğu hala bilgisayar korsanının elinde görünüyor. cüzdanEtherscan’a göre.

Binance borsaları ve huobi Axie Infinity’ye desteklerini sundular.

Ekibimiz, bu sorunun izlenmesinde yardım sağlayan AxieInfinity ekibiyle temas halindedir. https://t.co/pNU4wwrCAq

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 29 Mart 2022

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/jiang jie feng/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img