Bank of America: yaklaşan “durgunluk şoku” kripto için olası bir nimet | CryptoSlate

Bank of America stratejistleri haftalık bir araştırma notunda, makroekonomik tablonun hızla kötüleştiği ve Federal Rezerv’in artan enflasyonu dizginlemek için para politikasını sıkılaştırmasıyla ABD ekonomisini resesyona itebileceği uyarısında bulundu. raporlar.

Bank of America baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, müşterilerine verdiği bir notta, “Enflasyon şokunun” kötüleştiğini, “faiz şokunun” yeni başladığını ve bir “durgunluk şokunun” geldiğini yazdı.

Baş yatırım stratejisti ayrıca “bu bağlamda nakit, oynaklık, emtialar ve bitcoin (BTC) ve eter (ETH) gibi kripto para birimlerinin tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi performans gösterebileceğini” de sözlerine ekledi.

6 Nisan Çarşamba günü açıklanan Federal Rezerv, muhtemelen 9 trilyon dolarlık bilançosundan çeşitli varlıkları koparmaya başlayacağını söyledi. Bu süreç, Fed’in Mayıs ayı başında yapacağı toplantıyla başlayacak.

Çift hızda nicel sıkma

Ayrıca, Fed’in önceki “niceliksel sıkılaştırma” tatbikatlarından farklı olarak, bu, FED’in 1980’lerin başından beri görülmeyen oranlarda çalışan enflasyonla mücadeleye giriştiği için neredeyse iki katı hızda uygulanacaktır.

Bank of America’ya göre, birçok yatırımcı merkez bankasının kilit faiz oranını 50 baz puan artırmasını bekliyor – bu, daha önce beklenenin ve işaret edilenin iki katı.

Bank of America, dikkate değer haftalık akışlar açısından, 4 Nisan haftasında 5,3 milyar dolar ile on haftanın en önemli girişini, gelişmekte olan piyasa borç araçlarının Eylül 2021’den bu yana en iyi haftası olan 2,2 milyar doları çektiğini söyledi.

Piyasalar ayrıca sekiz haftalık Avrupa hisse senetlerinden toplam 1,6 milyar $’lık çıkış görürken, ABD hisse senetleri ikinci hafta girişlerini yaşadı ve 4 Nisan haftasında 1,5 milyar $ ekledi.

7 Nisan’da CryptoSlate tarafından bildirildiği üzere Bank of America, ufuktaki makroekonomik şoklar konusunda tek Wall Street borç vereni değil.

Goldman Sachs’ın New York’taki Federal Rezerv Bankası’nın eski başkanı olan baş ekonomisti Bill Dudley, “etkili olmak için, [the Federal Reserve] hisse senedi ve tahvil yatırımcılarına şimdiye kadar olduğundan daha fazla zarar vermek zorunda kalacak.”

Fed hisse senedi fiyatlarının düşmesini istiyor

Dudley’e göre, birçok ipotek, özellikle ABD’de, uzun bir süre boyunca sabit oranlara bağlı olduğundan, kısa vadeli faiz oranı artışları modern toplumdaki çoğu insanı çok az etkiler.

Dudley, piyasa duyarlılığının Fed’in önümüzdeki birkaç yıl içinde faiz oranlarını düşürmesi gerekeceği gerçeğine odaklandığına inanıyor. Esasen, piyasalar Fed’in istediği kadar düşmüyor çünkü yatırımcılar, enflasyon kontrol altına alındıktan sonra gelecekte bir boğa koşusu öngörüyor.

Dudley’e göre:

“[The Federal Reserve] İstenen yanıtı elde etmek için piyasaları şok etmek zorunda kalacak. Bu, federal fon oranını şu anda beklenenden önemli ölçüde daha yüksek bir seviyeye çıkarmak anlamına gelir. Öyle ya da böyle, enflasyonu kontrol altına almak için Fed’in tahvil getirilerini yükseltmesi ve hisse senedi fiyatlarını düşürmesi gerekecek.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img