Banking Giant Citi’ye Göre Metaverse, 2030’a Kadar 13.000.000.000.000 $ Piyasaya Balon Olabilir

Bankacılık devi Citi, 2030 yılına kadar küresel nüfusun %60’ından fazlasının metaverse kullanacağını düşünüyor.

Yeni bir raporda, çok uluslu finans kurumu diyor Metaverse’nin toplam adreslenebilir pazarı önümüzdeki sekiz yıl içinde 8 trilyon ile 13 trilyon dolar arasında büyüyebilir.

İş veri sağlayıcısına göre, 2021’deki küresel metaverse pazar büyüklüğünün yaklaşık 38,85 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. istatistikçi.

Citi’yi açıklar,

“Bugün, metaverse’i deneyimlemenin en popüler yolu, sanal gerçeklik (VR) başlığında oynanan bir video oyunudur. Ancak aşağıdaki raporda, meta veri deposunun internetin veya Web3’ün bir sonraki yinelemesi olma yolunda ilerleme olasılığını tartışıyoruz. Bu ‘Açık Metaverse’ topluluğa ait olacak, topluluk tarafından yönetilecek ve tasarım gereği gizliliği sağlayan serbestçe birlikte çalışabilir bir sürüm olacaktır.

Kullanıcılar, ticaret, sanat, medya, reklamcılık, sağlık ve sosyal işbirliği dahil olmak üzere bir dizi kullanım örneğine giderek daha fazla erişebilmelidir. Cihazdan bağımsız bir meta veri deposuna kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları ve akıllı telefonlar aracılığıyla erişilebilir ve bu da büyük bir ekosistemle sonuçlanır.”

Bununla birlikte, bankacılık devine göre, ölçeği büyütmek için metaverse önemli bir altyapı yatırımına ihtiyaç duyacak.

“Meta veri deposunun içerik akışı ortamı, muhtemelen bugünün seviyelerinin 1.000 katının üzerinde bir hesaplama verimliliği iyileştirmesi gerektirecektir. Bilgi işlem, depolama, ağ altyapısı, tüketici donanımı ve oyun geliştirme platformları gibi alanlara yatırım yapılması gerekecek.”

Citi, farklı kripto para birimi biçimlerinin meta veriye “egemen olacağını” tahmin ediyor, ancak finans kurumu ayrıca kriptonun büyük olasılıkla fiat para birimleri, sabit paralar ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile bir arada var olması gerekeceğini de belirtiyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/A. solano[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img