Belirsizlikler Bitcoin Cüzdan Çözümlerine Talebi Artırıyor

Koronavirüs krizinin belirsizliği ve artan bitcoin fiyatları sayesinde, bitcoin cüzdan girişimleri faaliyetlerinde ani bir artış yaşandı.

Geçtiğimiz iki ay boyunca, Teksas merkezli bitcoin şirketi Unchained Capital, yönetim altındaki varlıkların 50 milyon doların üzerinde ve 150 milyon dolar değerinde bitcoin işleminin gerçekleştirildiği yüzlerce kişiyi temsil eden birkaç düzine yeni kurumsal müşteri topladı. Unchained’in baş ürün sorumlusu Will Cole, cüzdan ürününün Vault’un 2020 yılının ilk çeyreğine göre 2020 yılının ilk çeyreğinde %340 büyüdüğünü söyledi.

Cole, “Kasaların yaratılmasında büyük bir artış gördük,” dedi. “Böyle bir olay (salgın) insanları bitcoinlerini nasıl sakladıklarını düşünmeye itiyor.”

Unchained yeni gizlilik özellikleri ile bir cüzdan güncellemesi üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların UTXO (harcanmamış işlem çıktısı) bilgilerini sıralamasına izin verir, bu da genel bir blockchain kullanırken bile kendisi hakkında harici bir alıcıya daha az bilgi vermeyi mümkün kılar. Kâr amacı gütmeyen şirketlerden Blockchain Commons’ın kurucusu olan danışman Christopher Allen,

“Velayet, sizin kontrolünüzde olan veya başkaları ile işbirliği altında olan anahtarlar gerektirir. Birden çok işi daha kolay, daha standart hale getirmek isteyen ve tek bir çözüme kilitlenmediğinizi bilerek farklı yaklaşımlar veya uygulamalar seçmenize izin veren birçok şirket ve ekip var.” dedi.

Apps Kasası gibi bu tür kurulumlar, tek bir kişi cüzdanı kontrol etmeden önemli fonları yönetmek isteyen şirketler ve aileler için anlamlıdır. Bu günlerde endüstrinin büyük cüzdan işletmelerinin çoğu hem kâr hem de kullanıcı açısından büyümektedir.

Bireysel kullanıcılara yönelik daha fazla özel seçenek için ShapeShift CEO‘su Erik Voorhees, bu yıl yazılım cüzdan çözümünü kullanan çok daha fazla insan olduğunu söyledi. ShapeShift gibi, Nisan ayında açıklanmayan bir miktar ile İsrail cüzdan girişimi Portis’i satın aldı . Bu, şirketin uyum risklerini azalttı ve endüstrinin kendi velayet sektöründeki konumunu sağlamlaştırdı, ancak karşılaştırılabilir bir oranda büyüyen cüzdanlar kripto borsalarından biraz daha az kazançlıydı.

Voorhees, “Bu, kripto para biriminin varlığından beri dünyanın gördüğü ilk durgunluk” dedi. “İnsanların ShapeShift’i dışarıdaki tüm çeşitli kripto hizmetleri için kendi kendine cüzdan arayüzü olarak düşünmelerini istiyoruz.”dedi.

ShapeShift gibi, başlangıcı donanım cüzdanları için artan talebi karşılamak için ölçeklenen Ledger CEO’su Pascal Gauthier gibi, cüzdanının kullanıcıların Ledger Live uygulaması aracılığıyla doğrudan “madeni para ile yapabileceğiniz tüm karmaşık şeyleri” yapmalarına izin vereceğini söyledi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img