Bi̇tcoi̇n İ̇le Yapılacak 4 Şey

Bitcoin her zamankinden daha popüler gibi görünüyor.  2020'de, herhangi bir haftada 2 milyondan fazla Bitcoin işlemi var.  Çoğu insan Bitcoin'i bir varlık olarak görüyor gibi görünüyor.  Doğru zamanda satabilecekleri ve “gerçek para” kazanabilecekleri bir yatırım.

Bitcoin her zamankinden daha popüler gibi görünüyor.  2020’de, herhangi bir haftada 2 milyondan fazla Bitcoin işlemi var.  Çoğu insan Bitcoin’i bir varlık olarak görüyor gibi görünüyor.  Doğru zamanda satabilecekleri ve “gerçek para” kazanabilecekleri bir yatırım.

Artık gerçek bir değeri var.  Ayrıca, bir Bitcoin ile eşdeğer değere sahip öğelerden bahsetmiyoruz, aslında şimdi kripto para birimi ile satın alabileceğiniz gerçek hayattaki öğeler ve hizmetler hakkında konuşuyoruz.

Artık Bitcoin’i kullanarak birkaç farklı ürün ve hizmet satın alabilirsiniz ve size en ilginç olanlardan bazılarını göstereceğiz.  Ama içine girmeden önce, Bitcoin bilginizi tazeleyelim.

Bitcoin Satın Alma Faydaları

Birisinin BTC’de mal ve hizmetleri için ödeme yapmak istemesinin gerçek bir nedeni var mı?  Belki de sadece bir heves?  Bitcoin’i bu şekilde kullanmak güvenli midir?  Bunlar, Bitcoin ödemelerinden bahsettiğinizde herkesin aklında olan sorulardan bazıları.

Gerçek şu ki, ödemeler için Bitcoin kullanmanın birçok avantajı var.  Onlardan bazıları:

  • Önemli derecede daha düşük ücretler
  • Orta adamı ortadan kaldırmak
  • Işık hızında işlemler
  • Daha yüksek koruma seviyeleri
  • Eksiksiz anonimlik

Bunlar müşterinin bakış açısından bazı avantajlarıdır.  Satıcılar ayrıca daha küçük ücretlere, daha hızlı işlemlere ve daha fazla esnekliğe sahiptir.  Ayrıca anonimliklerine her şeyden çok değer veren belirli bir demografiyi çekme şansı var.

mirasçı anonimlik her şeyden çok.

Bunlardan herhangi biri cazip geliyorsa, muhtemelen Bitcoin’i nereden satın alabileceğinizi ve her şeyi kendiniz deneyebileceğinizi merak ediyorsunuz.

Bitcoin Nereden Alınır?

Ortalama bir kişi için, Bitcoin kavramını anlamak yeterince zordur, mal satın almak ve satın almak için kullanmak neredeyse anlamsızdır.  Ancak, Bitcoin o kadar talep görüyor ki hızlı değişim hizmetleri sadece bir zorunluluktur.

Bu, Bitcoin satın almak ve kullanmak artık her zamankinden daha kolay.

İşleminizi mümkün olduğunca hızlandırmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz NordikCoin gibi bir hizmet kullanmaktır.  NordikCoin, bir hesap oluşturmanıza, istediğiniz Bitcoin miktarını satın almanıza ve kullanmak istediğinize kadar güvenli bir şekilde saklamanıza olanak tanır.

Her hesap ücretsiz bir Bitcoin cüzdanı ve özel bir anahtarla birlikte gelir.  Anahtar, kimliğinizi onaylamak ve herhangi bir hacker’ın işleminizi değiştirmesini önlemek için oradadır.  Ağdaki tüm iletişim şifrelenir, bu da hassas verilerinizi bilgisayar korsanlarından ve diğer siber suçlulardan uzak tutar.

1-DEĞERLİ METALLER: GÜMÜŞ VE ALTIN

Bitcoin için gümüş ve altın çubuk satan düzinelerce şirket var.  Başarılı şirketler APMEX, Gram Gold ve JM Bullion var ve bu sadece buzdağının görünen kısmı.  Her gün bu tür şirketler gittikçe artmaktadır.

hatta bazılarının kripto paraları bile var.  Yukarıda adı geçen Gram Gold, web üzerinden birden fazla Bitcoin borsalarında satın alınabilen kendi parasına sahiptir.  Bazı şirketler müşterilerine de saklama hizmeti sunmaktadır.

Değerli metaller satın almanın yanı sıra, müşterilerinin Bitcoin ile alışveriş yapmalarına izin veren çevrimiçi kuyumcu mağazaları da var.  Mervis Diamond İthalatçıları, müşterilerinin güvenli bir şekilde altın, gümüş ve elmas satın almalarını ve kripto varlıklarını zor olanlara dönüştürmelerini sağlar.

2. GAYRİMENKUL: MÜLK VE ARSA AL

Lüks satın alımlardan bahsetmişken, gayrimenkul tamamen kripto para birimlerinde bulunan başka bir endüstridir.  Son zamanlarda, bir dizi emlakçı doğrudan Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.  Bitcoin temalı, hatta açık bir şekilde adlandırılan Bitcoin Emlak gibi emlak şirketleri bile var.

Web sitesi müşterilerin evlerini piyasaya sürmelerine ve Bitcoin’e satmalarına yardımcı oluyor.  CNBC’nin bildirdiği gibi, gayrimenkul sektöründe Bitcoin ödemeleri için son zamanlarda artan bir talep var.  Çünkü Millennials ve Gen-Z-ers paralarını gayrimenkul yatırımına başlıyorlar.

3. SEYAHAT: KİTAP KONAKLAMA VE BİLETLERİ

Seyahat endüstrisi, dünyanın en hızlı büyüyen iş sektörlerinden biridir.  Aynı zamanda en yenilikçi olanlardan biri.  CheapAir ve Expedia gibi büyük web siteleri oteller, moteller ve geziler için Bitcoin ödemelerini kabul eder.  CheapAir bile Bitcoin kullanıcıları için özel bir sunucuya sahiptir.

Rezervasyonunuzun yanı sıra uçuşunuz için birçok kripto para biriminde de ödeme yapabilirsiniz.  Geçen yıl, İngiltere merkezli Alternative Airlines, İsviçre dijital ödeme şirketi Utrust ile ortaklık yaparak, insanların kripto para birimlerinde uçuşları için ödeme yapmasına izin verecek ilk web sitesini oluşturdu.

Joeri Cant, Coin Telegraph için yazarken, iki şirket arasındaki işbirliği şimdi gezginlerin 650’den fazla havayolu hizmetini aramalarına ve hizmetleri için Bitcoin ile ödeme yapmalarına izin veriyor.  Şimdilik şirket, Bitcoin, Ethereum ve DigiByte’deki ödemeleri birkaçını kabul ediyor.

4-.  OYUN: OYUN VE YÜKSELTME OYUNLARI

Tarih boyunca, oyun endüstrisi her zaman yeni, en ileri teknolojilerde yüksek olmuştur.  80’lerin sonu ve 90’ların başı VR çılgınlığını hatırlıyor musunuz?  Bu nedenle, endüstrinin kriptoda ödeme ve mikro ödemeleri kabul eden şirketleri ortaya çıkarması büyük bir sürpriz değil.

Oyun endüstrisindeki kripto kullanımının en ünlü örneği, kullanıcıların Satoshi olarak adlandırılan en küçük Bitcoin’in biriminde belirli miktarda piksel satın almasına izin veren “Satoshi’nin Yeri” dir.  Bir diğer ünlü örnek, Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk sunucu olan BitQuest’tir.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img