Bir ICO’nun yaşam döngüsü?

ICO’lar popülaritesi artmaktadır ve bu kılavuz bir ICO’nun yaşam döngüsünü özetlemektedir . Birçok planlama ve sahne arkası çalışması, başarılı bir İlk Para Teklifinin organizasyonu ve konuşlandırılmasına girer ve en iyi olanların çoğu fikirden token dağıtımına belirli adımlar atar.

İşte bir ICO’nun yaşam döngüsü için kılavuzumuz.

Bir ICO’nun yaşam döngüsü Fikir ile başlar

İlk Para Teklifi her zaman bir fikirle başlar. Bir rüya. Bir vizyon. Blockchain teknolojisinin yeniliği, dünya çapında bir fon kaynağıyla eşleştirildi, daha önce hiç görmediğimiz gibi yenilik getirmenin bir yolu var. Birisi veya bir grup insan, bir fikri olan bir blockchain projesine başlama yönüne doğru hareket eder ve gerisi tarihtir.

Takım oluşumu ve iç büyüme

Bir blockchain fikri mevcut olduğunda, kurucular harekete geçmeye ve ekip üyeleri olarak yardım için diğer bağlantıları kaydetmeye başlayacaklar. Bir bireyler ekibi bu fikir etrafında şekillenecek ve token dağıtımı ve ötesine kadar hareketlerini planlamaya başlayacak. Danışmanlar ve deneyimli profesyoneller işe alınabilir ve en erken aşamalarında rehberlik sağlamak için ekibe katılabilirler.

Projeyi planlama

Birçok takım küçük bir başlangıç ​​sermayesi ile başlayacak ve böylece sürekli finansman için başka kaynaklara yönelmek zorunda kalıyorlar. Yeni blockchain projeleri için yaygın bir kitle fonlaması yöntemi, ilk yatırımcıların paralar için nakit (veya diğer kripto para birimleri) alışverişinde bulunduğu bir ICO’ya sahip olmaktır.

Teknoloji şirketlerindeki geleneksel erken yatırımcılar bir çeşit özkaynak alabilirler, ancak bir ICO’da, yatırımcılara sunulan paralar bunun yerine geçer. Bu paraların değeri arttığında / ne zaman artarsa, yatırımcılar sonunda paralarını daha yüksek bir fiyata satma ve ilk yatırımlarından para kazanma seçeneğine sahip olmayı umarlar. Bu nedenle, kalabalık bir yatırım olarak ICO, proje geliştirme için tipik olarak daha küçük birçok yatırımcıdan erken tohum sermayesini artırmanın yenilikçi bir yoludur.

Erken ürün oluşturma

Bir ICO yürütmeyi planlayan bir blockchain projesi, genellikle fikirlerinin açıklanmasında kullanılabilecek malzemeler oluşturmaya başlayacaktır. İlk izlenimler, başarılı bir şekilde finanse edilen bir ICO ve bir flop arasındaki fark olabilir, bu nedenle hedeflenen blockchain meraklılarının potansiyel yatırımcılar ile sağ ayağa kalkmaları önemlidir. Kavram beyanını mükemmelleştirmek, bir beyaz kağıt hazırlamak ve tanıtım malzemeleri oluşturmak, ICO yaşam döngüsünün bu aşamasına girer. Ek olarak, ekibin ICO dağıtımı için belirteçler oluşturması ve geliştirmesi gerekecektir.

Bu şeyler yeni blockchain proje niyetlerinin açıklanmasından önce veya sonra yapılabilirken, hevesli bir ICO’nun planlarıyla halka açıldığında sağlam bir temele sahip olması en etkilidir.

Kamu duyurusu

Bir ilerleme planıyla, bir ICO’nun yaşam döngüsünün bir sonraki aşaması, projenin fikirlerini ve niyetlerini potansiyel yatırımcılara duyurması olacak. Bu duyuru, yatırım topluluğunu projelerinin neler sunduğuna bir göz atmaya ikna eden geliştirme detaylarını ve diğer pazarlama materyallerini içerebilir.

Ancak en önemlisi, ekip ICO sahibi olma niyetlerini açıklayacak. Katılımla ilgili her şey hakkında ayrıntılar dahil edilmelidir. Tipik olarak, ICO için tarihler ve son tarihlerle bir tür zaman çizelgesi düzenlenir. Bu zaman çizelgesinin yanı sıra ICO token fiyatlarını, dağıtım yüzdelerini, token kilitleme sürelerini ve daha fazlasını görmeyi bekleyebilirsiniz. ICO ile ilgili her şey serbest bırakılmalı, yatırımcıların bilinçli bir karar vermelerine izin verilmeli ve umarım ICO katılım olasılıkları artırılmalıdır.

ICO’yu tutma

Hazır olduklarında, proje tipik olarak birkaç günden birkaç haftaya kadar sürecek olan ICO’ya sahip olacak. Bununla birlikte, birçok ICO belirli sayıda jetonla sınırlıdır, bu nedenle ICO fiyatından yararlanmak isteyen yatırımcılar hızlı hareket etmek ve açılış tarih ve saatinin farkında olmak isteyecektir. ICO’nun tamamlanmasının ardından proje, yatırım miktarlarına göre jetonları yatırımcılarına dağıtacaktır.

Sürekli gelişim

ICO tutulduktan sonra, proje umarım daha fazla geliştirme çabalarını finanse edecek kadar para toplayacaktır. ICO hiçbir şekilde yeni bir blockchain projesi için yolun sonu değildir; daha ziyade, anlamlı yenilikler başlatmak ve dünya üzerinde bir etki yaratmak için daha derin çabaların başlangıcı olmalıdır. ICO finansmanı her şey değildir, ancak kesinlikle yeni bir projeyi doğru yönde itmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img