Bir ICO’ya nasıl yatırım yapılır?

Bir ICO’ya yatırım yapmak için atılmak biraz araştırma gerektiriyor. Sonuçta, blockchain teknolojisi nispeten yeni. Ancak giderek daha yaygın hale geliyor ve ICO’lar (ve bir ICO’ya yatırım yapma fırsatı) yaygınlaşıyor. İlki Mastercoin tarafından Temmuz 2013’te yapıldı.

Kılavuzumuz, bir ICO’ya yatırım yapmak için atmanız gereken ana adımları özetlemektedir. Tüm ICO’lar aynı değildir, ancak birkaç önemli hazırlık sizi neredeyse her şeye hazır hale getirecektir. Başlamanız için birkaç adım:

Bir ICO’ya yatırım yapmadan önce araştırmalarınızı yapın

Bir ICO’ya kaydolma işleminden önce, hangi ICO’lara yatırım yapmak istediğiniz hakkında iyi bir fikriniz olmalıdır. Çok fazla seçenekle karşı karşıya kalacaksınız, bu yüzden kavramları ilgilendiren birkaç önemli ICO’yu seçin ve daha derin bir proje araştırması yapıyorsunuz. Takım iyi bir yöne gidiyor gibi görünüyorsa, tarihler, son tarihler ve maliyetler de dahil olmak üzere ICO şartlarını öğrenin. Yatırım karar (lar) ınıza güvendiğinizde yatırım yapma zamanı. Neredeyse her ICO için Ethereum adlı bir kripto para birimi kullanarak yatırım yapmanız gerekecek .

Ethereum’u edinin

Tüm ICO’lar Ethereum platformunda değil, çoğunluğu var. Ethereum platformunda bir ICO’ya yatırım yapmak için, Ethereum ağının resmi belirteci olan Ether’e (ETH) ihtiyacınız var. Ama öncelikle ETH’yi nasıl elde edersiniz?

Eskiden daha zor olan ETH elde etmekle birlikte, Coinbase ve Gemini gibi kullanımı kolay dijital borsalar, fiat parayı (nakit) kripto para birimine dönüştürme işlemini geliştirdi. Bu hizmetler konuma bağlı olarak sınırlıdır, ancak Coinbase ve Gemini, İngiltere ve ABD’deki kullanıcılar tarafından diğer ülkeler tarafından kullanılabilir. Gemini kullanıcılarının USD yatırması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Coinbase EUR ve USD ile çalışır ve sizin için GBP’yi otomatik olarak EUR’ya dönüştürür. Fiat parayı ETH’ye dönüştürecek başka borsalar da var, bu yüzden bu daha popüler borsalardan biri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa daha fazla araştırma yapın.

Değer vermek istediğiniz dijital değişimi seçtikten sonraki adım, döviz ve para birimi para birimine (USD, EUR, GBP) hesabınıza kaydolmaktır. Çoğu ICO, ETH şeklinde ödeme gerektirdiğinden, yatırım yapmak istediğiniz ETH miktarını satın almak için uygun eşleştirmeyi (ETH / USD, ETH / EUR vb.) Seçmeniz gerekecektir. ETH’yi bir borsa aracılığıyla satın aldıktan sonra, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız.

Ethereum cüzdanı kurma

Bir ICO’ya katıldığınızda, yatırımınızı (ETH biçiminde) ilgili şirkete ve / veya jeton yayıncısına göndereceksiniz. ETH’nizi aldıktan sonra, önceden belirlenmiş bir döviz kuru üzerinden size uygun miktarda ICO jetonu gönderilir. Bu Ethereum tabanlı ICO belirteçlerini almak için bir Ethereum cüzdanı ayarlamanız gerekir .

Birkaç farklı tür ve bir tane oluşturmanın birçok farklı yolu vardır. Ethereum cüzdanlarının en yaygın üç türü donanım cüzdanları, yazılım cüzdanları ve kağıt cüzdanlardır. Bu farklı cüzdan türleri arasındaki nüanslar biraz kafa karıştırıcıdır, ancak şimdilik, jetonlarınız için bir tür Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Ortak bir Ethereum cüzdan çözümü MyEtherWallet’tir (MEW). MEW, gerekli kurulum adımları ve güvenlik önlemleri konusunda size yol gösterecek açık kaynaklı bir yazılım cüzdanıdır. Tamamlandığında, genel bir cüzdan adresiniz ve özel bir anahtarınız olacaktır. Bu özel anahtarı güvenli bir yerde saklamanız kesinlikle çok önemlidir. Bunu yeterince vurgulayamıyorum; özel anahtarınızı koruyun ve paranızı güvende tutun.

Kaydolun ve ETH gönderin

Şimdi ETH satın aldınız ve bir Ethereum cüzdanı kurdunuz, şimdi ICO’ya kaydolma zamanı. Adınız, Ethereum cüzdan adresi, konumu ve diğer kişisel kimlik doğrulama belgeleri gibi bilgiler sağlamanız istenebilir.

Onaylandıktan ve hazır olduktan sonra, ICO’nun Ethereum cüzdan adresine Ethereum göndermeniz gerekir. Bunu yapmak için, önce ETH’yi değişim cüzdanınızdan harici Ethereum cüzdan adresinize göndereceksiniz. Cüzdanınıza ETH alındıktan sonra, verilen ICO cüzdan adresine uygun miktarda ETH göndereceksiniz. Bu işlemin nasıl tamamlanacağı hakkında daha fazla talimat için değişiminize ve ilgili ICO’ya bakın.

ICO jetonlarını alma

ICO, ETH ödemenizi aldıktan ve işleme koyduktan sonra, cüzdanınıza ICO jetonlarının gönderilmesini beklemelisiniz. Bu süreç anlık değildir, bu yüzden sabırlı olun ve birçok durumda birkaç gün beklemeyi bekleyin. ICO genellikle belirteçlerinizi ne zaman alacağınızı belirleyecektir. Jetonlar cüzdanınıza girdikten sonra kontrol sizde olur; ilk ICO’nuza yatırım yaptığınız için tebrikler!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img