Bitcoin 30 bin doların altına düştüğü için 500 milyon doların üzerinde tasfiye edildi

Görünüşe göre Bitcoin’in bu hafta başındaki rallisi kısa sürdü. En iyi kripto para birimi tekrar 30.000 doların altına düştü ve düşüş sırasında yarım milyar doların üzerinde kaldıraç ticaretini tasfiye etti.

BitStamp verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı Çarşamba günü UTC saat 14:00’e kadar yaklaşık 31.781$’da sabit kaldı. Sonraki üç saat içinde fiyat hızla 29.967 dolara düştü, ancak hızla gerileyerek 30.000 doların üzerine çıktı ve düşüşünü geçici olarak durdurdu. Bununla birlikte, fiyat yaklaşık 20:25’te desteğinden büküldü ve sadece 5 dakika içinde hızla 29.366 dolara düştü. O zamandan beri, yazı yazarken 29.657 dolara kadar hafifçe toparlandı. Çöküşü, kripto pazarındaki uzun tüccarları karmakarışık halde bıraktı. CoinGlass’tan gelen veriler gösteriler Son bir saatte 88 milyon doların üzerinde ve son bir günde 587 milyon doların üzerinde tasfiye yapıldı. Tasfiyelerin çoğu – 350 milyon dolar değerinde – Bitcoin işlemlerinde gerçekleşti ve nispeten daha küçük miktarlar altcoinlerden temizlendi. Altcoinler, Ethereum ve Cardano gibi kripto paralar sırasıyla %8.44 ve %9.57 oranında düşüşle son 24 saatte Bitcoin’den daha kötü performans gösterdi. Bu arada Solana, muhtemelen doğrulayıcıların henüz çözemediği 7 saatten fazla ağ kesintisi nedeniyle %11,66 gibi büyük bir düşüş yaşadı. BitStamp, Bitcoin’in Pazartesi günü arka arkaya 9. negatif haftalık mumunu kapattığını gösteriyor. Ayı piyasalarında tipik olduğu gibi, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti altcoin alanına göre büyüyor. Bu büyüklükteki son tasfiye olayı, Bitcoin 26.000 doların altında rekor bir düşük seviyeye ulaştığı için bir gün içinde 1.2 milyar doların üzerinde temizlendiğinde Mayıs ortasında gerçekleşti. BTC/USD. Kaynak: TradingView ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img