Bitcoin 43 bin doların altına düştü – Fed şahinleşirken UST desteği yeterli değil | CryptoSlate

Bitcoin’in piyasa fiyatı, Nisan ayının ilk haftasının çoğunda hemen hemen sabit kaldı. Ancak ABD Federal Rezervi, daha yüksek ve daha hızlı faiz oranı artışlarının ve 9 trilyon dolarlık bilançosunun niceliksel olarak sıkılaştırılmasının sinyalini verdiğinden, genel piyasa aşağı doğru bir dönüş yaptı ve piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi olarak bitcoin (BTC) onunla birlikte düştü. S&P 500 ile korelasyondan uzaklaşmak zor.

8 Nisan Cuma gününün erken saatlerinde, bitcoin 43.000 doların oldukça altına düştü ancak o zamandan beri Fed’in açıklamasından ve Fed’in Çarşamba günkü toplantı tutanaklarının yayınlanmasından önceki seviyelere yükseldi. FOMC toplantı.

Bununla birlikte, geçen ayki eğilim, Terra’nın UST stablecoin’lerinin sonunda 100 milyar dolar değerinde bitcoin tarafından destekleneceğini açıklamasıyla yönetildi. Bu noktaya kadar, Terre son 30 gün içinde 26.000 BTC oranında bitcoin satın alıyor ve bunun bitcoin üzerinde ağır bir satın alma baskısı oluşturduğunu ve dolayısıyla fiyatı artırdığını varsayıyor.

Bitcoin’in fiyatı psikolojik faktörler nedeniyle arttı

göre rapor zincir üstü veri analistleri IntoTheBlock tarafından Terra’nın satın alma çılgınlığı, piyasayı daha fazla hareket ettirmek için yeterli olmadı. Aslında, Bitcoin’in Mart ayı sonlarında fiyat artışı, muhtemelen, yükselişi tetikleyen gerçek satın almadan ziyade, Terra gibi büyük bir balinaya sahip olmanın ve dolayısıyla satıcıları caydırmanın psikolojik faktöründen kaynaklanıyor.

Bu arada, IntoThe Block’a göre, bitcoin geçen haftaki 200 milyon $’dan 60 milyon $’ lık bir satış baskısı belirtisi olan hafif döviz girişleri gördü. Aynı zamanda, ether (ETH), merkezi borsalardan 888 milyon dolarlık net çıkış kaydetti ve son dört hafta boyunca 5 milyar doların üzerinde borsa ayrıldı.

Piyasalar, yaklaşan Federal Rezerv toplantısında olası 50 baz puanlık faiz artışı ve niceliksel sıkılaştırma haberlerine olumsuz tepki verirken, zincir üstü veriler, büyük banka sahiplerinin bu makro belirsizlik boyunca özellikle riskten kaçındığını gösteriyor.

Bu noktaya kadar, 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip adreslerin sahip olduğu toplam bitcoin bakiyesi üç ayın en düşük seviyesine düştü – bu adresler, toplam arzın dörtte birinden fazlasının elinde bulundurduğu, alım veya satımlarını gerçekleştirerek Bitcoin’in en büyük sahipleridir. InteTheBlock’a göre aktivite özellikle alakalı.

LFG, en hevesli bitcoin alıcılarından biri oldu

Öte yandan, daha küçük bakiyelere sahip adreslerin elindeki bakiye, son 30 günde en hızlı büyüyen 0,001 BTC ile 0,01 BTC arasında tutan grupla yükseliş eğiliminde.

100 BTC’nin üzerinde olan gruplar, 10.000 ila 100.000 arasında bitcoin tutanlar hariç, çoğunlukla pozisyonlarını düşürüyor.

Burada Terra’nın Luna Foundation Guard (LFG), en hevesli bitcoin alıcılarından biri oldu ve son 30 gün içinde UST algoritmik stabilcoin için bir backstop olarak kullanılmak üzere 26.000’den fazla BTC aldı. Terra’nın agresif satın alma çılgınlığı, onları dokuz rakamdan fazla bitcoine sahip olmalarına neden oldu.

Terra’nın (LUNA) duyurusunu çevreleyen iyimserlik, bitcoin’in fiyatını Mart ayı sonlarında daha da yükseltmeye yardımcı oldu – LFG, 21 Mart’ta kendi şirketlerine girişlere dayalı olarak planlarını açıkladığından beri günde 1.500 BTC’den biraz fazla satın aldı. adres.

Bununla birlikte, bunu bağlam içine koymak için, Terra’nın yatırımları nominal olarak büyük görünebilir, ancak bitcoin’in günlük hacminin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyordu. Terra’nın adresine ortalama 1.500 BTC girişi, bitcoin’in ortalama günlük işlem hacminin sadece %0.27’sini temsil ediyor, ancak 6 Nisan’da LFG, cüzdanına 223 milyon dolar değerinde bitcoin ekledi ve bu miktar hala bunun sadece %0.88’ini oluşturuyor. günlük işlem hacmi.

Bitcoin Miami konferansından olumlu haberler

Bu, IntoTheBlock’a göre, Mart ayı sonlarında bitcoin fiyatındaki etkinin, yükselişi tetikleyen gerçek satın almadan ziyade, Terra gibi büyük bir balinanın hevesle caydırıcı satıcıları biriktirmesinin psikolojik faktörü nedeniyle daha fazla olduğunu gösteriyor.

Bitcoin, toparlanmasından bu yana 50.000 dolara ulaşamadı ve bu seviyenin hemen altında önemli bir satış baskısı yoğunluğu ile karşı karşıya. Bu noktaya kadar, InteTheBlock’a göre, daha önce yaklaşık 48.000 $’dan bir milyon BTC satın alan yaklaşık 2,2 milyon adres, burayı direnç görevi gören yüksek ticaret faaliyeti alanı haline getiriyor.

Bununla birlikte, destek tarafında, satın alma faaliyeti, daha önce 820.000 BTC’nin satın alındığı 40.000 dolar seviyesinde yoğunlaştı ve bu, dikkat edilmesi gereken bir fiyat haline geldi.

Terra’nın satın alma faaliyetinin yanı sıra, bitcoin, Bitcoin Miami konferansı boyunca bir olumlu haber dalgası da gördü: Strike’ın kurucusu Jack Mallers, Shopify tüccarlarının yıldırım ağı aracılığıyla bitcoin ile ödeme almayı seçebileceklerini duyurdu. Honduras ve Portekiz, Robinhood kripto cüzdanlarını 2 milyon kullanıcıya serbest bırakırken aynı zamanda bitcoin’i yasal ihale olarak destekleyecek.

Basın zamanında, bitcoin son 24 saatte yüzde yarım artışla 43.600 dolardan işlem görüyor, ancak haftada yüzde 3,6 düştü. Şu anda, bitcoin, 10 Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 $’dan hala %36.6 aşağıda.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img