Bitcoin 7K $’ın Altında Düşüyor!

Bitcoin Cuma günü 7.000 doların altına düştü ve birçok yatırımcıyı şaşırttı. 6.900 $ 'lık mevcut destek seviyesi devam etmiyorsa, düşüş havasının artması ihtimali vardır.

2
956

Düşüş hareketinin gerçek olduğunu ve boğaların 6.900 $ tutmaması durumunda devam edebileceğini gösteriyor.

7 Nisan’da Bitcoin, teknik analizde genellikle düşüş eğilimi olan bir çift üst oluşturdu.

Dünden beri, Twitter bot Whale Alert, çoğu kripto borsalarından bilinmeyen cüzdanlara taşınan alışılmadık derecede yüksek sayıda büyük Bitcoin işlemi yayınladı. En büyük hamlelerin bazıları dahili transferler olabilir, ancak çoğu dahili değişiklik olarak kabul edilemeyecek kadar küçük ve göz ardı edilemeyecek kadar büyüktü.
Daha da endişe verici olan, bu büyük transferlerin bir kısmının en büyük düşüş mumundan iki saat önce gerçekleşmiş olmasıdır. Bu, tasfiye devam ettikçe düşüş trendinin daha da kötüleşebileceğini düşündürmektedir.

Boğalar Güçlenecek

Bitcoin fiyatı 6.300 $ veya hatta 6.000 $ ‘a düşse bile, orta vadede çok daha güçlü bir şekilde geri dönecek olan boğalar için indirimli fiyat anlamına gelir. Pek çok kişi Fed’in 2.1 trilyon dolar değerindeki ilave teşvikinin Bitcoin fiyatlarını zorlayacağını umuyordu, ancak iyileşmenin ertelendiği görülüyor.

Bu koşullarda bile, mevcut seviyede tutmayı başarırsa, Bitcoin yakında 7.500 doların üzerine çıkabilir.

Yorumlarda konu hakkında düşüncelerinizi paylaşın! Buraya tıklayarak kripto para tartışmasına katılabilirsiniz.

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz