Bitcoin Balinası, Rusya’nın Ukrayna’yı İşgalinden Bu Yana Rekor Seviyeye Çıktı

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin, 2009 yılında başlatılan ilk kripto para birimiydi. O zamandan beri, bazıları diğerlerinden daha başarılı olan binlerce başka madeni para piyasaya sürüldü.

Bununla birlikte, Bitcoin, tüm kripto pazarının yaklaşık %42’sini ele geçirerek hala öncülük ediyor. Fiyatındaki hareketlerin çoğu kripto varlığını büyük ölçüde etkilediği bir sır değil. Bu nedenle, her zaman en önde gelen kripto para birimine göz kulak olma eğilimindeyiz, bunu yapmanın iyi bir yolu zincir üstü ölçümlerdir. Genel blok zincirinden elde edilen tüm veriler işlenebilir ve gelecekteki hareketleri tahmin etmemize yardımcı olan istatistiklere dönüştürülebilir.

Rusya ve Ukrayna’yı içeren mevcut çatışma ve hassas uluslararası ortam, kripto para birimlerine çok dikkat çekti. Bir yandan, Ukrayna hükümeti evrensel ve sınırsız yapıları nedeniyle kripto paraları bağış olarak kabul ediyor, çünkü blockchain teknolojisi de bağış alanına çok fazla şeffaflık getiriyor.

Öte yandan, Rusya’nın şu anda içine aldığı tüm ablukalarla birlikte, insanlar ve ulus devletler, kasalarınızı tam olarak kontrol etmenin tek yolunun kripto para birimleri olduğunu kabul ediyorlar.

ZyCrypto tarafından blockchain analitik platformu Santiment’ten elde edilen verilere göre, savaşın başlangıcından bu yana 1k ila 10k BTC tutan Bitcoin adresleri %9 arttı. Mevcut fiyatlarla çantalarına daha fazla BTC ekleyen yüz milyonlarca dolar tutan cüzdanlardan bahsediyoruz.

Reklam &nbsp &nbsp

Şu anda, 12 ayın en yüksek seviyesi olan 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutan 2.200’den fazla adres var. Bu balina birikim aşamasını, büyük bir fiyat artışı takip etme eğilimindedir.

Bu metriğin 2021’deki davranışını analiz edersek, Nisan ayında balina adreslerinde büyük bir düşüş olduğunu göreceğiz. Bu, Bitcoin fiyatındaki 64 bin dolarlık zirveyle eşleşiyor ve 5 aylık fiyatın 30 bin dolara düşmesine neden oluyor.

Kaynak: CoinMarketCap

Bu süre zarfında, 1 binden fazla BTC içeren adreslerin sayısı, Eylül ayında eğilim tersine dönene kadar düşmeye devam etti. Tabii ki, sadece 1 ay sonra BTC fiyatı iki katından fazla arttı ve 69 bin dolara ulaştı. Şu anda balina adreslerinin birkaç gün içinde neredeyse %10 artmasıyla benzer bir geri dönüş yaşıyoruz. Tarih bize bir şey öğrettiyse, o da akıllı parayı takip ederek asla yanlış gidemeyeceğinizdir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img