Bitcoin Borsası Çıkışları, Rallinin Sadece Başlayabileceğini Önerdi

Bitcoin borsası giriş ve çıkışları, yatırımcıların madeni paralarıyla ne yaptığını belirlemenin bir yolu olmaya devam ediyor. Bunlar genellikle boğa veya ayı piyasasında bir trend izler ve piyasada bir değişiklik olduğunda sapar. Bu sefer, piyasanın yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte, döviz net akışlarına bakmak oldukça olumlu bir tablo çiziyor. Bunun nedeni, bitcoin çıkışlarının bu konuda hakim olmaya devam etmesidir.

Bitcoin Çıkışları Artıyor

Geçen hafta, bitcoin fiyatı yükseliş trendinde. Pazartesi günü başlayan bu toparlanma, dijital varlığın nihayet üç ayda ilk kez 47.000 doların üzerine çıktığını görerek hafta boyunca şiddetlenmişti. O zamandan beri, bu tür bir iyileşmenin ne kadar sürebileceği konusunda uzayda spekülasyonlar çoğaldı. Bu nedenle yatırımcılar, yatırımcıların alım veya satım yapıp yapmadıklarını belirlemek için döviz girişleri ve çıkışları gibi metriklere bakacaklardır.

İlgili Okuma | Son Düzeltme Bitcoin İçin Neden İyi?

Bitcoin için rakamlar sürekli bir ralli için olumlu. Zincir üzerindeki verilere bakıldığında, çıkışların hala girişleri büyük bir farkla geride bıraktığı görülüyor. Glassnode Alerts, geçtiğimiz hafta girişlerin 7,9 milyar dolar olmasına rağmen, merkezi borsalardan ayrılan toplam 9,5 milyar dolarlık bitcoin olduğunu gösteren bir rapor yayınladı. Bu, -1,5 milyar dolarlık negatif bir net akışa neden oldu.

🚨 Haftalık Zincir Üzerinde Değişim Akışı 🚨#Bitcoin $BTC
➡️ 7,9 milyar dolar
⬅️ 9,5 milyar dolar
📉 Net akış: -1.5 milyar dolar#Ethereum $ETH
➡️ 5,1 milyar dolar
⬅️ $6,8 milyar çıktı
📉 Net akış: -1.7 milyar dolar#bağ (ERC20) $USDT
➡️ 4,9 milyar dolar
⬅️ 4,4 milyar dolar çıkış
📈 Net akış: +451,8 milyon $https://t.co/dk2HbGwhVw

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 4 Nisan 2022

Bunun gibi veriler, yatırımcıların satın aldıklarından daha az sattıklarını gösteriyor. Bu kadar yüksek hacimlerin borsalardan ayrıldığı göz önüne alındığında, yatırımcıların bu süre zarfında paralarını satmak yerine biriktirmeyi tercih etmeleri bekleniyor. Bu nedenle, borsalardan satılmak üzere taşınandan daha fazla BTC kaldırıldığından, açık piyasada daha az arz var ve bu da talep için daha az madeni paranın bulunmasına neden olarak daha yüksek bir değere yol açıyor.

Tether Daha İyi Metrikler Gösteriyor

Bitcoin’in net akışları, rallinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu düşündüren tek şey değil. Şimdi, Tether (USDT), piyasadaki diğer kripto para birimleri arasında bitcoin ile en büyük eşleşmeye sahip. Bu genellikle yatırımcıların Tether’lerini borsalara nasıl girip çıktıklarını bitcoin fiyatına nasıl taşıdıkları ile doğrudan bir ilişki sağlar.

BTC 46 bin dolara düştü | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Geçen hafta için, Tether girişleri da hızlanmıştı. Toplam 4,4 milyar dolarlık giriş kaydedilirken, borsalara toplam 4,9 milyar dolarlık Tether taşındı. Borsalara taşınan bu tür hacimlerin, bitcoin gibi kripto para birimleri satın alma amaçlı olduğu varsayılmaktadır.

İlgili Okuma | Işık Hızı: Kraken, Bir Başka Dev Değişim Yıldırım Ağını Entegre Ediyor

Bu ve bitcoin borsa çıkışlarının büyümeye devam ettiği gerçeği göz önüne alındığında, piyasada hala önemli bir satın alma baskısı var. Bitcoin yatırımcıları arasındaki birikim eğilimi ile birleştiğinde, bitcoin yalnızca bu rallide başlıyor olabilir.

The Financial Commission’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan alınan grafik[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img