Bitcoin Cash için İki Üst Düzey Programlama Dili

Geçtiğimiz Mayıs ayında revoke.cash'in yazılım geliştiricisi ve yaratıcısı Rosco Kalis, bir dizi optimizasyon içeren Cashscript 0.4 sürümünü yayınladı.

Cashscript‘in yeni web sitesi, “Bitcoin Cash’in yerel sanal makinesi Bitcoin Script üzerinde güçlü bir soyutlama katmanı sunan” üst düzey dili vurguluyor. Ayrıca, geliştirici Tendo Pein geçtiğimiz günlerde Spedn adında “Bitcoin Cash için yüksek seviyeli akıllı sözleşmeler programlama dili” nin yeni bir web sitesine sahip olduğunu duyurdu.

Rosco Kalis, bir dizi farklı kripto para birimi projesiyle ilgilenen bir yazılım geliştiricisidir. Örneğin Kalis , insanların geçmişte ERC20 jetonlarını harcamayı onayladıkları belirli merkezi olmayan uygulama (dapp) sözleşmelerini denetlemelerine izin veren bir platform olan revoke.cash’i yarattı . Araç, insanlara artık ihtiyaç duymadıkları kişiler için erişimi iptal etme olanağı sağlıyor.

Kalis aynı zamanda Genel Protokoller ekibinin yazılım mühendisidir ve Anyhedge projesine katkıda bulunmaktadır . Kalis ayrıca, Bitcoin Cash için Cashscript adı verilen üst düzey bir dil üzerinde de çalışmaktadır. Bir yıl sonra, Kalis 25 Mayıs’ta Cashscript 0.4 sürümünü ve cashscript.org adlı yeni bir web sitesini açıkladı .

10 Temmuz günü, Kalis “bazı küçük baytkodu optimizasyon içeren” Cashscript sürümünü 0.4.3 yayınlandı. Geliştiriciye göre, Cashscript sürüm 0.4’ün ilk sürümü, diğer iyileştirmelerin yanı sıra Bitwise operatörleri, Değişken boyut NUM2BIN, Akıcı İşlem arayüzü, Manuel UTXO seçimi ile birlikte geldi. Cashscript.org’un ilgili bölümü web sitesi şöyle diyor:

Cashscript, Bitcoin Cash ile yapılan akıllı sözleşmeler için üst düzey bir programlama dilidir. Bitcoin Cash’in yerel sanal makinesi Bitcoin Script üzerinde güçlü bir soyutlama katmanı sunar. Sözdizimi Ethereum’un akıllı sözleşme dili Solidity’ye dayanıyor, ancak Bitcoin Cash’teki akıllı sözleşmeler Ethereum’daki akıllı sözleşmelerden çok farklı olduğu için işlevselliği çok farklı.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img