Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bir bitcoin cüzdanı, (BTC)  özel anahtarları depolayan bir yazılım programını temsil eder . Genellikle, cüzdanlar için bir donanım cüzdanı olarak bilinen donanım ve yazılım gelir. Genel olarak, genel Bitcoin adresinize, genellikle Bitcoin Core ve internet bağlantısı ile erişmenizi sağlarlar, böylece kripto para alım ve satımını kolaylaştırırlar.

Herhangi bir kripto varlığını veya dijital para birimini tutmak için bir blockchain cüzdanı elde etmek gerekir. Sadece bir tür dijital para birimini tutmanıza izin verecek belirli çözümler olsa da, çoğu Bitcoin Core’un açık kaynaklı programlamasını kullanan Bitcoin cüzdanlarının geniş çoğunluğu, aynı zamanda birden fazla kripto para birimini tutmaya da izin verir. Eter (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dalgalanma (XRP), Yıldız (XLM) ve diğerleri.

Özel Anahtar Key Nedir?

Bitcoin bağlamında, özel bir anahtar, bitcoinlerin harcanmasına izin veren gizli bir sayı ve harf dizisini temsil eder. Her bitcoin cüzdanı en az bir veya bazen daha fazla özel anahtar içerir. Anahtarlar m-cüzdan dosyası içine kaydedilir ve m-cüzdan için oluşturulan tüm bitcoin adresleri ile matematiksel olarak ilişkilidir.

Basitçe söylemek gerekirse, bu sizin bitcoinlerinizi harcayabileceğiniz “biletiniz” dir. Bu nedenle, onu güvende tutmanız çok önemlidir. Bu, tüm saygın kripto para borsalarının dijital varlıklarınızı depolamak için gelişmiş gizliliğe alıntı yapma nedenidir

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img