Bitcoin, Destek Bölgesini 44 bin Dolarda Yeniden Test Etmeye Hazır mı?

Bitcoin, kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hareketiyle karşı karşıya. Piyasa değerine göre ilk kripto, mevcut seviyeleri etrafındaki yüksek alanı geri almaya çalıştığı ve bir sonraki kritik destek bölgesini test edebileceği için bir kez daha reddedildi.

İlgili Okuma | Tam Hız Önümüzde: Ethereum Uzun Vadede Boğa Dönüyor

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte ve geçen hafta %2 kayıpla 45.500 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi, bu seviyelerde bir rahatlama rallisi yaşadı, ancak boğalar bu dönemin ötesinde ivmeyi sürdüremedi.

BTC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Malzeme Göstergelerinden Verilere (MI) göre, Bitcoin aşağı yönlü eğilim gösterirken, destek işlevi görebilecek yaklaşık 20 milyon dolarlık teklif emri var.

Aşağıda görüldüğü gibi, 11 milyon dolarlık teklif emriyle en büyük desteği 44.000 dolar tutuyor. MI, Binance sipariş defterlerinden yoğun satışlar kaydediyor, mucitler son günde 50 milyon dolar kadar damping yapıyor ve bu da BTC’nin fiyat aşağı yönlü hareketine katkıda bulunuyor.

Düşük destek seviyelerine sahip BTC (mavi çizgi) (fiyatın altında teklifler verir). Kaynak: Malzeme Göstergeleri.

Tersine, direnç ağır görünüyor ve Bitcoin’in önceki yüksekleri geri almasını engelleyebilir. MI, 40 milyon doların üzerinde talep veya satış emri kaydeder. Satış baskısındaki artış, ayıların en azından kısa vadede fiyat hareketini üstlenebileceğini gösteriyor.

Boğalar, yukarıdakilerden dolayı pek olası görünmeyen mevcut seviyeleri koruyabilirse, BTC’nin fiyatı geç kısaları sıkıştırabilir ve 48.000 $ ve 50.000 $’a tekrar koşabilir. Ancak Bitcoin bu seviyelerin üzerine çıkamadı.

2022’nin başından bu yana, BTC’nin fiyatı 35.000 ila 48.000 dolar arasında yakın bir aralıkta hareket ediyor. Mevcut rahatlama rallisi, ABD Merkez Bankası (FED) para politikasının daha net anlaşılmasıyla tetiklendi.

Ralli ağırlıklı olarak perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildi, kısa zaman dilimlerinde bu son fiyat hareketini satın alan tek yatırımcı sınıfı oldular. Bu, perakendenin bu seviyeleri sürdürmek için ateş gücünden yoksun olması nedeniyle potansiyel düşüş tezine katkıda bulunuyor.

Analist Will Clemente tarafından belirtildiği gibi teklif edildi farklı bir bakış açısı:

Bu gerçekten ilginç bir tablo. Perakende (0-1 BTC) şu anda Bitcoin tarihindeki en yüksek ikinci oranda satın alıyor. Perakendenin holdinglerine bakıldığında, çoğu yükseliş makro zirvelerle çakıştı, ancak birkaç durumda stratejik olarak satın aldılar. Bu başak bir aykırıdır.

Kaynak: Twitter üzerinden William Clemente

Uzun Vadede Bitcoin, Perakende Alım Zirveyi mi İşaretledi?

Belirtildiği gibi, ABD FED daralma sürecini başlatmaya karar verdi. Bunun yatırımcılar için uzun vadeli düşüş etkileri olabilir, ancak finansal kurum piyasa beklentileri dahilindeydi.

Bu yeni ekonomik sıkılaştırma döngüsü gelecek yıl boyunca ortaya çıkabilir. Bu arada, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri mevcut finansal sistemdeki bir değişiklikten yararlanabilir.

QCP Capital’in bir raporuna göre, Rusya’nın tasarruflarına el konulması sonucunda küresel finans sistemi değişti. Ülke Ukrayna’yı işgal etti ve uluslararası toplum bu önlemle karşılık verdi.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: 30MA STH-SOPR 4 Ay Sonra 1’in Üstüne Dönüyor

QCP Capital, bunun tarafsız, küresel ve bağımsız varlıklar için bir talebi tetikleyeceğine inanıyor. Firma dedi ki:

Kripto para birimleri, dijital olarak depolanabilir, değiştirilebilir ve uluslararası kontrolden yalıtılmış bağımsız bir finansal varlık olarak hızla çekici bir alternatif haline geliyor. Son olayların ışığında, görüşümüze göre, yakında büyük bir merkez bankası göreceğimiz veya BTC alımının kesintiye uğrayacağını göreceğiz – ve BTC kademeli olarak rezerv varlık olma yolunda ilerlediğinden bu uzun vadeli bir yükseliş olacaktır.[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img