Bitcoin Dijital Altın Mı?

Bitcoin’i herhangi bir süredir takip ediyorsanız, muhtemelen kripto para biriminin bir çeşit “dijital altın” olduğunu anlatıyorsunuz.

 

Bitcoin, altın benzeri bir varlık olacak zaman, hem boyut hem de fiyat eylemi.

 

Bununla birlikte, Federal Reserve’in Kansas City şubesine göre, bu anlatıdan bahsetmek için henüz çok erken. Aslında, merkez bankası şubesi, kripto topluluğu tarafından büyük ölçüde fark edilmeyen yakın tarihli bir raporda bunu belirtti.

Bitcoin Güvenli Bir Liman Değil…

Geçen hafta 15 Nisan’da yayınlanan Kansas City Federal Rezerv Bankası, Bitcoin’in kararlı bir şekilde güvenli bir sığınak olmadığını ve varlığın dijital altından daha fazla bir risk varlığı oluşturduğunu belirtti.

Birçoğu, Federal Reserve ile Bitcoin’in dijital altın olmadığı konusunda hemfikir olsa da, henüz dijital altın değil. Yani, kripto para birimi zaten “dijital altın” ya da güvenli liman statüsüne ulaşmamış.

Bloomberg Intelligence’ın “Crypto Outlook” un Nisan sayısında, önemli bir tema Bitcoin’in yavaş yavaş altın gibi ticarete doğru olgunlaşması, dijital altın haline geldiğinin bir işaretiydi.

Emtia masası özellikle CME’nin BTC vadeli işlemlerinin benimsenmesine, makro ölçekte oynaklığın azalmasına, altın ve kripto para birimi arasındaki artan korelasyona ve Bitcoin’in yavaşça dijital altın haline geldiği iddiasını desteklemeye yönelik artan kullanıcı sayısına işaret etti.

Bitcoin henüz dijital altın olmasa da, analistler hala makroekonomik eğilimler nedeniyle değerli metale paralel olarak kripto para birimini satın aldıklarını söyledi.

Örneğin, BitMEX CEO’su Arthur Hayes, yatırımcıların devam eden para rejimi değişimi için BTC ve altın alması gerektiğini düşünürken, merkez bankası politikalarının kolaylığı nedeniyle paranın elde edilmesi giderek daha kolay hale geldiğini belirtti.

anlık kripto

Related articles

1 Comment

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img