Bitcoin “Dünyadaki En İyi Varlık” Olabilir mi? Uzman Bahisleri

Son on yılda en riskli varlık olan Bitcoin, bir geçiş sürecindedir. Bloomberg Intelligence’ın Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Kitco News’ “On The Spot” ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda söyledi.

İlgili Okuma | Arthur Hayes, Ethereum’un (ETH) Yıl Sonuna Kadar 10 Bin Dolar Seviyesine Ulaşabileceğini Söyledi

Bu süreç, kripto yatırımcılarının onaylayabildiği gibi acı verici, ancak kıyaslama kriptosunu yeni zirvelere götürebilir. Son 6 ayda, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan şu anki 30.000$ seviyelerine düştü.

Kısa vadede, Bitcoin’in art arda 9 hafta kırmızı renkte kaydetmesiyle ağrı daha belirgin hale geldi. McGlone, kripto para biriminin ve diğer risk altındaki varlıkların mevcut makro ekonomik görünüme yanıt verdiğine inanıyor.

Kripto pazarı, küresel pazarlardaki en iyi performanslardan bazılarını yaşadı. Gelişmekte olan varlık sınıfındaki ralli, genellikle parabolik boğa koşuları ve ardından çok yıllı ayı piyasaları ile 4 yıllık döngülere karşılık gelir.

Sektördeki birçok kişi, kripto para birimlerinin ayı aşamasına veya “Kripto Kışı”na girdiğine inanıyor. Kayıplar iki faktör tarafından birleştirildi: ABD Federal Rezervi tarafından ekonomik sıkılaştırma önlemlerinin başlaması ve Terra ekosisteminin çöküşü.

Bu anlamda McGlone, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en büyük kazançları kaydettikleri için en büyük kayıplarla yüzleşmesi gerektiğini savundu. Bu sürece, bir varlık bir yönde eğilim gösterdiğinde ve ardından “ortalama” bir fiyata veya dibe döndüğünde, bu sürece “Ortalama Geri Dönme” adı verilir.

İkincisinde, Kıdemli Emtia Stratejisti, tam bir dip fiyat hesaplamanın “zor” olduğunu söyledi. Bitcoin, Nasdaq 100 ile birlikte hareket ediyor ve her ikisi de yakın zamanda BTC’nin fiyatı 30.000 dolara düştüğünde 100 haftalık hareketli ortalamalarına ulaştı.

McGlone, eğilimlerin daha fazla kayıpla sonuçlandığını iddia ediyor, ancak Bitcoin “önden çıkması” gerekiyor. BTC dünya çapındaki kurumlar tarafından benimsenmeye devam ettikçe ve kripto para biriminin “esnek olmayan arzı” nedeniyle bu potansiyel ralli “kurumsal teklifler” tarafından yönlendirilecek.

Bitcoin’i 100.000$’a Ne Götürecek?

Son zamanlardaki büyümesine rağmen McGlone, yatırım firmalarının küçük bir bölümünün BTC’yi portföylerinin bir parçası olarak dahil ettiğini iddia ediyor. Bitcoin “küresel teminat” haline geldiğinden ve 2024 yılına kadar 100.000 dolara doğru yeni bir yükselişe başladığı için bu durum önümüzdeki yıllarda değişebilir.

BTC’nin gelecekteki fiyat görünümü ve potansiyel dip durumu hakkında McGlone şunları ekledi:

30.000 doların Bitcoin için çok iyi bir destek pivotu olduğunu düşünüyorum. Temelde, onu aşağı itmek için aşağı inmeye devam etmek için öz sermayeye ihtiyacı var. Ancak (BTC) iyi bir desteğe pompalandığını hissettiğim ve tam olarak beklediğim şey, 20.000 $ ‘a ulaşabileceğini ancak bundan şüpheliyim, önümüzdeki iki yıl içinde geri dönüp 100.000 $’ a ulaşacak.

Mevcut düşüş eğilimi, kripto endüstrisindeki en güçlü projelerden bazıları için iyi bir şey olabilir. Bu, spekülatif varlıkların kaldırılmasına ve bu projelerin sağlam temellere sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Bu projeler, geleneksel pazarlardan pazar payları almaya devam edebilir. Uzmanın dediği gibi, kripto piyasası, küresel hisse senetleri için piyasa değerinin sadece %0,5’iydi. Şimdi %1 civarında.

Önümüzdeki yıllarda, ekonomi deflasyonist hale geldikçe ve hisse senetleri trendi düştükçe McGlone, Bitcoin ve Altının elde tutulacak en iyi varlıklardan ikisi olacağına inanıyor. Ancak değerli metal, pazar payını bir numaralı kriptoya kaptırabilir.

İlgili Okuma | ARK Invest: 9 Kırmızı Mumu Rağmen “Bitcoin’in Temelleri Güçlü Kalıyor”

Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı son 24 saat içinde yatay hareketle 29.700 dolardan işlem görüyor.

4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img