Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, 3. Kez 45 Bin Dolarlık Dirençle Mücadele Ediyor, Sonunda Başarılı Olacak mı?

Olumlu piyasa hissi, son birkaç gün içinde bol miktarda bulunuyor. Bu, BTC’nin üçüncü kez 45.000 dolardan ana dirence geri dönmesini sağladı ve soru şu: Sonunda bunun üzerine çıkacak mı?

BTC Teknik Analizi

İle: Edris

Günlük zaman aralığı:

Kaynak: TradingView

Bitcoin, son birkaç gündeki yükseliş rallisinin ardından bir kez daha 45.000 dolarlık ana direnç bölgesine ulaştı. Fiyat önce 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve başarılı bir yeniden testten sonra şimdi 100 günlük hareketli ortalamayı yukarı kırdı.

Şu anda 45 bin dolarlık direnç seviyesi en büyük engel ve fiyat bunun üzerine çıkabilirse, bir sonraki büyük direnç 200 günlük hareketli ortalama olacaktır. Öte yandan, BTC olumsuz yönde reddedilirse, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar destek görevi görebilir ve olası bir düzeltmeyi durdurabilir.

Ayrıca, 50 günlük hareketli ortalama, önümüzdeki birkaç gün içinde 100 günlük MA’yı yukarı doğru geçecek gibi görünüyor, bu da bir yükseliş sinyali olabilir.

4 saatlik zaman aralığı:

Kaynak: TradingView

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın hala büyük bir düşüş bayrağı modelinde olduğu ve şu anda daha yüksek sınırına yaklaştığı aşikar. Boğalar tükenirse, potansiyel bir üçüncü dokunuştan sonra BTC tekrar düşer.

Bu, 30 bin dolarlık talep bölgesine doğru bir düşüş devam senaryosunu tetikleyecektir. Aksine, boğalar fiyatı bayrağın üzerine çıkarabilir ve geçerli bir yükseliş kırılması meydana gelirse, düşüş modeli geçersiz sayılacak ve fiyat 52 bin dolarlık direnç bölgesini ve hatta ötesini hedefleyebilir. RSI göstergesi ayrıca BTC’nin aşırı alım bölgesine (70’in üzerinde) girdiğine işaret ediyor ve kısa vadede bir düzeltme veya konsolidasyon beklenebilir.

BTC Zinciri Analizi

Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin yükseldikten ve önceki yüksek seviyesi olan 44 bin dolara ulaştıktan sonra reddedildi ve başka bir düşüş hareketi başlattı ve Açık Faizin düşmesine neden oldu.

Dün, BTC önemli bir fiyat oynaklığı yaşadı ve bu da büyük bir Uzun/Kısa tasfiye ile sonuçlandı. Bunlar, piyasanın vadeli işlemlerde kullanılan kaldıraç seviyesini düşürmesi için gereklidir. Dünkü oynaklığın ardından Tahmini Kaldıraç Oranı ve Açık Faiz, grafikte görüldüğü gibi düştü.

Açık İlgi zaten birkaç ayın en düşük seviyelerinde ve Bitcoin’in pozitif eğilimini yeniden başlatma şansını artırıyor. Ancak, piyasanın Tahmini Kaldıraç Oranı yüksek seyrini sürdürmekte ve sağlıklı bir yönde ilerlemek için kaldıraç oranının düşürülmesi gerektiğini göstermektedir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img